O3spaces Workplaces

Allikas: Vikipeedia

O3Spaces Workplace on Web 2.0 põlvkonna dokumendihalduse ja -koostöölahendus OpenOffice.orgi, StarOffice’i ja MS Office’i kasutajatele.

O3Spacesi dokumendikoostöö[muuda | muuda lähteteksti]

O3Spaces Workplace toob dokumendihalduse ja -koostööfunktsioonid OpenOffice.orgi, StarOffice’isse ja MS Office’isse, sealhulgas reaalajalise versioonikontrolli, automaatse sisse- ja väljaregistreerimise ning dokumentide turvalisuse.

O3Spaces Workplace annab valikuvabaduse. Saab (MS Windowsiga, Linuxiga, Solarisega või Mac OS X-iga) arvuti jaoks ise kontoritarkvara valida ning kasutada O3Spaces Workplace’i dokumendihalduse ja -koostöölahendusi (jaotatud) meeskondade, töörühmade ja osakondade jaoks.

O3Spaces Workplace võimaldab organisatsiooni failide talletamist keskses ja turvalises dokumendihoidlas. Tuginedes rollidele ja õigustele võite üksikutele kasutajatele, rühmadele või osakondadele anda juurdepääsu failidele, kaustadele ja tööruumidele.

O3Spaces Workplace pakub kolme peamist sisendpunkti.

 • AJAX-il põhinev brauserikeskkond
 • Töölauaklient Workplace’i hoidla failide brauseriga – Workplace Assistant
 • Kontoritarkvara ja Outlooki lisandmoodulid

Tehniline kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

O3Spaces on Java-põhine J2EE-ga ühilduv toode. Serveripõhise Web 2.0 AJAX-i rakendusena on O3Spaces paindlik ja mastaabitav lahendus. O3Spaces võimaldab kasutada avatud standardeid nii serveri kui ka kliendi poolel. Selline lähenemine annab eri riistvara ja operatsioonisüsteeme kasutavatele administraatoritele ja lõppkasutajatele võimaluse O3Spacesi funktsioonidest viimast võtta.

O3Spaces kasutab järgmist:

 1. Java JRE 1.5.X või 1.6.X
 2. rakendusserver Tomcat (5.5.X) või 6.X
 3. andmebaasiserver PostgreSQL (8.2 või uuem), Microsoft SQL Server või Java DB (taotleda saab MySQL-i ja Oracle’i teisendusi)
 4. Lucene (otsingumootor)

O3Spacesi server töötab järgmiste operatsioonisüsteemidega:

 1. Microsoft Windows 2000, 2003
 2. Unix (Open) Solaris 10, AIX
 3. Linux (sealhulgas Ubuntu, Suse, Xandros, Mandriva, Redhat)
 4. Mac OS X

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]

Links[muuda | muuda lähteteksti]