Noortekeskus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Harju noortekeskus Helsingis Vallilas Dallapé pargis.

Noortekeskus on keskkond (keskus), kus noored saavad koolivälisel ajal vaba aega veeta[1]. Noortekeskusest erineb huvikool või huvikeskus selle poolest, et neid kahte loetakse õppeasutuseks[viide?].

Noortekeskused on loodud noorte initsiatiivi toetusel, nende eelistustest lähtuvalt ning tegutsevad eelkõige noorte huve ja vajadusi silmas pidades. Noortekeskuse kesksed tegevused on kontakttöö noortega, noortele suunatud tegevuste teostamine/tagamine ja arendava keskkonna loomine. [1] [2]

Noortekeskusi mainiti Eestis esimest korda 1998. aastal, kui kinnitati esimene Narva noortekeskuse põhimäärus. Selle alusel oli noortekeskus noorsootööasutus, mis korraldab piirkonna noorsootööd. 2002. aastal noortekeskuse kui noorsootööasutuse mõiste täpsustus. Noortekeskusest sai avatud noorsootöö põhimõttest lähtuv noorsootööasutus, kus võivad vabatahtlikkuse alusel käia kõik noored ja mis saab olla ümbruskonna noorsootöö korraldamise keskus.

Noorsootöö seaduse alusel on noorsootööasutus valla või linna ametiasutus, valla või linna ametiasutuse hallatav asutus, eraõiguslik juriidiline isik või eraõigusliku juriidilise isiku ettevõte, mille põhitegevus on korraldada noorsootööd.

Eesti noortekeskused[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti noortekeskuseid[3]:

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. https://www.tartu.ee/index.php?page_id=2483&lang_id=1 (vaadatud 17.10.2015)
  2. Noortekeskuste Hea Tava. "Mis on noortekeskus?". 2014. Vaadatud 26.03.2019.
  3. https://www.eesti.ee/est/kontaktid/noortekeskused (vaadatud 17.10.2015)