Nani Bregvadze

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Nani Bregvadze

Nani Bregvadze (gruusia keeles ნანი გიორგის ასული ბრეგვაძე, vene keeles Нани Георгиевна Брегвадзе; sündinud 21. juulil 1936 Tbilisis) on gruusia laulja, pianist ja pedagoog, NSV Liidu rahvakunstnik (1983).

Ta kasvas muusikalises perekonnas, lõpetas esmalt muusikakooli ja seejärel muusikatehnikumi. Alates 1956. aastast esines Gruusia Polütehnilise Instituudi isetegvuslikus estraadiorkestris, 1957 sai temast 6-nda ülemaailmse noorte ja üliõpilaste festivali laureaat.

1963 lõpetas ta Тbilisi Konservatooriumi klaveri erialal, laulu eriala ta õppinud ei ole. Juba tudengina hakkas ta laulma Gruusia riikliku filharmoonia estraadiorkestris "Rero".

1964 gastroleeris ta koos Moskva music-halliga Pariisis ja seejärel kutsuti ta vokaal-instrumentaalansamblisse "Orera", mille solistiks jäi ta 15 aastaks esinedes enam kui 80 riigis. 1966 ühines ansambliga laulja Vahtang Kikabidze, kellest sai lauljatari lähedane sõber.

1980 alustas Bregvadze soolokarjääri.

1997 asutas ta kompanii „Nani”, mille eesmärk on toetada Gruusia noori lauljaid ning organiseerida välismaiste lauljate esinemisi Gruusias.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]