Gaudete

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Naiskoor Gaudete)
Jump to navigation Jump to search

Naiskoor Gaudete sündis 23. septembril 2009 ja on Eesti Naislaulu Seltsi liige. Esialgu peamiselt töökaaslastest koosnenud ja KPMG naiskoori nime all tegutsenud seltskond on tasapisi asendunud pühendunud lauluhuviliste sõpradega Tallinnast ja kaugemaltki.

Saavutused:

  • Eesti Naislaulu Selts nimetas Naiskoor Gaudete "Aasta naiskooriks 2018". Aasta naiskooriks saab nimetada koori, kes on aasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi või andnud panuse kohalikku kultuuriellu ja on olnud seltsi liige vähemalt ühe hooaja
  • 2018. aasta Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud nais- ja neidudekoori võistulaulmisel saavutas naiskoor Gaudete B-kategoorias esikoha
  • 2017. aastal jõuti esimese väliskonkursini – Interkulturi poolt korraldatud koorifestivalini Hispaanias Málagas, kust toodi kodumaale kulddiplom ja B-kategooria võit naiskooride hulgas.
  • 2015. aastal oma esimesel Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud nais- ja neidudekoori võistulaulmisel saavutati samuti B-kategoorias esikoht, dirigendipreemia ning preemia parima kohustusliku laulu esituse eest.

Veel suuremaid tegemisi:

  • 2018. aastal osaleti EV 100 suurprojektis "Hoia, Jumal, Eestit", mis viis 7 Eesti nais -ja meeskoori Soome, Rootsi ja Lätti.
  • 2016. aastal sai teoks koori esimene välisreis – Eesti Naislaulu Seltsikorraldatud EV 98 reis Peterburi, kus osales 10 Eesti naiskoori.
  • 2014. aastal osaleti oma esimesel üldlaulupeol.

Gaudete peadirigent Mait Männik on lõpetanud G. Otsa nimelise muusikakooli koorijuhtimise erialal Silvia Melliku õpilasena. Ta on varem juhatanud Kuusalu naiskoori, TTÜ Vilistlaste Naiskoori ja naiskoori Siuru. Mait tegeleb ka ise aktiivselt laulmisega Eesti Rahvusmeeskoori ja Kuningliku Kvinteti ridades ning juhendab vokaal-segaansamblit AnnabRe.

Dirigent Merike Toro on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi kooridirigeerimise ja muusikaõpetaja erialal Jüri Variste klassis. Ta on töötanud J. Westholmi Gümnaasiumi muusikaõpetajana, olnud Türnpu nimelise meeskoori ja segakoori Noorus koormeister ja abidirigent, juhatanud 15 aastat Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori. Tegutseb omaloodud Meriko segakooriga. Merike olnud mitme naislaulupäeva kunstiline juht ning juhatanud XXIV ja XXV laulupeol naiskoore.

Hääleseadja Maila Plooman on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia kammerlaulu erialal.

Kuni hooajani 2016/17 töötas koori teise dirigendina Anne Dorbek (Rahvusooper Estonia koor, TTÜ Akadeemiline Meeskoor, TTÜ Vilistlaste Naiskoor).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]