Mooduli arutelu:Kaart

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mapframe pole veel sisse lülitatud: https://phabricator.wikimedia.org/T138057 --WikedKentaur (arutelu) 20. märts 2018, kell 15:21 (EET)


"kontuur" ei ole hea tõlge, kuna mõeldud on joonobjekti (geoline). Kontuuriks sobib nimetada ka pinda (geoshape) või isegi ennemini pinda. Parameetri nimi võiks ehk olla lihtsalt "joon". Pikne 2. september 2018, kell 11:19 (EEST)


Kohendasin asendikaardi kõrguse leidmise juures pikkuskraadide vahet nii, et see oleks eri laiustel paremini võrreldav (vt en:Mercator projection#Scale factor). Arvatavasti oleks suumiastme leidmise juures mõistlik sama lahendust kasutada, aga siis tuleks suumiastmete ülemisi piire kohendada ja ma pole kindel, mille järgi need on praegu paika pandud. Kindlate asendikaartide järgi? Milliste? Või siis võiks nüüd püüda kasutada piirkoordinaatidele vastavat automaatset suumi või võiks pigem üldse asendikaardi osast siin loobuda (vt Malli arutelu:Kaart). Pikne 4. detsember 2018, kell 17:40 (EET)


Tegin nii, et parameetriga "allikad" saaks nüüd kasutada automaatset paigutust (keskpunkti asukoht, suum). Praegu on automaatsel paigutusel see puudus, et kui esiletõstetav ruumikuju OSM-is kaotsi läheb, siis on sellele siin raske jälile saada. Loodetavasti tekib tarkvarasse kunagi võimalus seda mooduli süntaksis kontrollida. Ma praegu parameetritele "osm" ja "päring" automaatse paigutuse võimalust ei lisanud. Siis on võib-olla ühe parameetri (allikad) kasutuste põhjal esialgu lihtsam OSM-i suhtes vajadusel käsitsi päringuid teha. Pikne 4. detsember 2018, kell 17:40 (EET)

Nojah, see ei olegi oluline, kas koordinaadid on sisestatud või mitte, näiteks artiklites 49 (Tallinna bussiliin) ja 31 (Tallinna bussiliin) ei näita kaart nüüd enam midagi. (Ma pole kindel, kas või kuidas seda bussiliinide puhul praegu parandada. Nüüd on tehtud eraldi relatsioonid tüübiga route_master ja küllap Wikidata id võiks olla pigem nende küljes, aga see on jälle selline tüüp, millega jooned praegu Wikimedia andmebaasi ei jõua.) Pikne 7. jaanuar 2019, kell 20:19 (EET)