Mobb Deep

Allikas: Vikipeedia
Mobb Deep
Päritolu USA, New York
Stiil(id) Hip-Hop
Räpp
Gangsta räpp
Tegev 1992
Plaadifirma(d) 4th & Broadway, Loud, Sony, Jive, G-Unit, Interscope
Seotud esitajad Big Noyd, Infamous Mobb, 50 Cent, G-Unit, Nas, The Alchemist
Veebileht Mobb Deep
Koosseis
Prodigy
Havoc

Mobb Deep on Ameerika Ühendriikide Hip-Hop bänd, mille liikmed on Havoc ja Prodigy. Praegu räpivad nad lugusid G-Unit Records`i plaadifirma all.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Havoc ja Prodigy hakkasid räppima 1980-ndate lõpul, kui nad kohtusid New Yorki keskkoolis. Prodigy hakkas räppima ja Havoc võttis enda peale produtseerimise ja DJ töö. Algne nimetus oli duol Poetical Profits aga hiljem muutsid nad selle ümber Mobb Deepiks. Mõlemad liikmed olid alles 17, kui lasid välja oma esimese albumi Juvenile Hell. Album osutus aga mittemüüvaks.

Edasine tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Mehed jätkasid räppimist ja varsti tõusid nad muusika edetabelitesse. Duo lood kirjeldasid enamasti elu tänaval või kuritegevust. Esimeseks suureks läbilöögi hitiks sai lugu nimega Shook Ones Pt. II. Nende kolmas album, mis lasti välja 1996. aastal, oli edetabelis kuues. Albumis tegid kaasa teised tuntud räpp-grupid ja räpparid.

1999. aastal lasi kollektiiv välja oma uue albumi, mis kandis nime Murda Muzik. Album tõusis muusika edatabelites kolmandale kohale ja eriti tuntuks sai lugu nimega "Quiet Storm". Peale duo albumi lasi oma esimese sooloplaadi turule ka Prodigy.

2003. aastal hakkas grupp tegutsema Jive Records plaadifirma all ning lasid välja uue albumi Free Agents: The Murda Mix Tape.

G-Unit Records[muuda | muuda lähteteksti]

2005. aasta juunis üllatasid mehed oma fänne, kui ütlesid, et grupp hakkab lugusid tegema G-Unit Records`i all. 50 Cent ja Mobb Deep, väljendasid üksteisele lojaalsust sellega, et lasid teha oma kätele tätoveeringud. Prodigy lasi kirjutada "G-unit" ja 50 Cent "Mobb Deep".

Mobb Deep`i album "Blood Money" lasti välja 2006. aastal, 2. mail. Albumis tegid kaasa G-Uniti liikmed 50 Cent, Lloyd Banks, Tony Yayo, ja Young Buck, peale G-Uniti veel ka Mary J. Blige ja Nate Dogg.

2006. aasta novembris sai Mobb Deep esimeseks Ameerika räpp-grupiks, kes esinesid Indias.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudio albumid

Teised albumid

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]