Mobb Deep

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Mobb Deep
Päritolu USA, New York
Stiilid hiphop
räpp
gangsta rap
Tegev 19922017
Plaadifirma 4th & Broadway, Loud, Sony, Jive, G-Unit, Interscope
Seotud esitajad Big Noyd, Infamous Mobb, 50 Cent, G-Unit, Nas, The Alchemist
Veebileht Mobb Deep
Koosseis
Prodigy
Havoc

Mobb Deep oli Ameerika Ühendriikide hiphopbänd, mille liikmed olid Havoc ja Prodigy. Enne lahkuminekut räppisid nad lugusid G-Unit Recordsi plaadifirma all.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Havoc ja Prodigy hakkasid räppima 1980-ndate lõpul, kui nad kohtusid New Yorgi keskkoolis. Prodigy hakkas räppima ja Havoc võttis enda peale produtseerimise ja DJ töö. Algul oli duo nimi Poetical Profits, hiljem muutsid nad selle Mobb Deepiks. Mõlemad liikmed olid alles 17, kui andsid välja oma esimese albumi "Juvenile Hell". Albumit müüa aga ei õnnestunud.

Edasine tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Mehed jätkasid räppimist ja varsti tõusid nad muusika edetabelitesse. Duo lood kirjeldasid enamasti elu tänaval või kuritegevust. Esimeseks suureks läbilöögi hitiks sai lugu "Shook Ones Pt. II". Nende kolmas album, mis tuli välja 1996. aastal, oli edetabelis kuues. Albumis tegid kaasa teised tuntud räppgrupid ja räpparid.

1999. aastal andis kollektiiv välja oma uue albumi, mis kandis nime "Murda Muzik". Album tõusis muusika edetabelites kolmandale kohale ja eriti tuntuks sai lugu "Quiet Storm". Peale duetialbumi lasi oma esimese sooloplaadi turule ka Prodigy.

2003. aastal hakkas grupp tegutsema Jive Recordsi plaadifirma all ja andis välja uue albumi "Free Agents: The Murda Mix Tape".

G-Unit Records[muuda | muuda lähteteksti]

2005. aasta juunis üllatasid mehed oma fänne, kui ütlesid, et grupp hakkab lugusid tegema G-Unit Recordsi all. 50 Cent ja Mobb Deep, väljendasid üksteisele lojaalsust sellega, et lasid teha oma kätele tätoveeringud. Prodigy lasi kirjutada "G-unit" ja 50 Cent "Mobb Deep".

Mobb Deepi album "Blood Money" anti välja 2. mail 2006. Albumil tegid kaasa G-Uniti liikmed 50 Cent, Lloyd Banks, Tony Yayo, ja Young Buck, peale G-Uniti veel ka Mary J. Blige ja Nate Dogg.

2006. aasta novembris sai Mobb Deep esimeseks Ameerika räppgrupiks, kes esines Indias.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid

Muud albumid

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]