Mesilase film

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mesilase film
Bee Movie
Žanr animafilm
Režissöör Simon J. Smith
Steve Hickner
Helilooja Rupert Gregson-Williams
Jutustaja Jim Cummings
Peaosades Jerry Seinfeld
Renée Zellweger
Monteerija Nick Fletcher
Produtsent Jerry Seinfeld
Christina Steinberg
Cameron Stevning
Filmistuudio Paramount Pictures
DreamWorks Animation
Aasta 2007
Esilinastus Eesti lipp 14. detsember 2007
Kestus 91 minutit
Riik USA
Keel inglise keel
Eelarve 150 miljonit USA dollarit
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Mesilase film" (inglise Bee Movie) on Paramount Picturesi ja DreamWorks Animation stuudio 2007. aasta arvutianimatsioon.

Filmi sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Film räägib mesilane Barry B. Bensonist, kes on just lõpetanud ülikooli, kuid ei ole rahul oma eluga meetööstuses. Tema unistuseks on saada hoopis tarust välja ning koguda lilledelt õietolmu koos teiste korjajatega. Ta kohtub grupi mesilastega, kes talle seda tööd pakuvad, ning peagi saabki Barry mesilastarust välja suunduda.

Kui ta on sattunud linna, hakkab vihma sadama. Õnneks pääseb ta ühest lahtisest aknast sisse, kus elab lilleseadja Vanessa. Kohtudes Vanessaga, rikub ta üht mesilaste põhireeglit, mille järgi ei tohi mesilased inimestega rääkida. Barry ja Vanessa saavad sõpradeks, kuid poodi sattudes avastab Barry, et inimesed on juba aastasadu mesilastelt mett varastanud, sellega kaubelnud ja takkapihta selle ära söönud.

Barryt ja teisi mesilasi ootab ees kohtupidamine inimestega, mille võidavad lõpuks mesilased. Inimesed tagastavad mesilastele kogu mee ja hakkavad elama ilma selleta. Mesilased saavad tagasi nii palju mett, et tekib võimalus meetööstus kinni panna ja mee juurde valmistamine lõpetada. Õnnetuseks hakkavad selle tagajärjel lilled närtsima ning lilleseadjad peavad oma ärid kinni panema, sealhulgas ka Vanessa. Kui Vanessa sõidab hiljem viimasele lillenäitusele, tuleb Barryl mõte, kuidas maailm taas lilleliseks muuta.

Nad varastavad lillenäituselt ühe autotäie lilli ja lennutavad selle lennukiga Barry mesilastaru juurde. Lennukis aga juhtub pilootidega õnnetus, kui Barry läheb piloodile ütlema, et nad võiksid kiirustada. Vanessa peab ise lennukit juhtima hakkama, kuniks neile tulevad appi mesilased ja aitavad lennukil maanduda. Pärast seda hakkavad mesilased uuesti tolmeldama, maailm muutub taas normaalseks ning Vanessa saab lilleäriga edasi tegeleda. Enam ei varasta inimesed mesilastelt mett, vaid mesilased annavad seda inimestele vabatahtlikult.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Esilinastused[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]