Mesilase film

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Mesilase film
Bee Movie
Žanr animafilm
Režissöör Simon J. Smith
Steve Hickner
Produtsent Jerry Seinfeld
Christina Steinberg
Peaosades Jerry Seinfeld
Renée Zellweger
Muusika Rupert Gregson-Williams
Filmistuudio Paramount Pictures
DreamWorks Animation
Aasta 2007
Esilinastus Eesti lipp 14. detsember 2007
Kestus 90 minutit
Riik USA
Keel Inglise keel
Eelarve 150 miljonit USA dollarit
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Mesilase film" (inglise Bee Movie) on Paramount Pictures'i ja DreamWorks Animationi stuudio 2007. aasta arvutianimafilm.

Filmi sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Film räägib mesilasest nimega Barry Bee Benson, kes on just lõpetanud ülikooli. Kuid ta ei ole rahul oma tulevikuga meetööstuses. Tema unistuste töö oleks minna välja meekorjajate mesilastega, tema õnneks ta ka saab selle ja peagi suundub ta mesilastarust välja.

Linna sattudes hakkab vihma sadama, kuid õnneks ta pääseb ühest lahtisest aknast sisse, kus elab lilleseadja Vanessa. Kohtudes Venessaga ta rikub üht mesilaste põhireeglit – ta räägib inimesega. Barry ja Vanessa saavad sõpradeks, kuid poodi sattudes avastab Barry, et inimesed on juba aastasadu mesilastelt mett varastanud, sellega kaubelnud ja takkapihta selle siis ära söönud.

Ees ootab Barryt ja teisi mesilasi kohtupidamine, kus lõppude lõpuks võidavad mesilased. Inimesed tagastavad mesilastele kogu mee ja hakkavad elama ilma meeta. Mesilased saavad niipalju mett, et meetööstuse võib kinni panna ja pole vajadust mett hakata juurde valmistama. Kuid õnnetuseks hakkavad ka lilled närtsima ja lilleseadjad peavad oma äri kinni panema, sealhulgas ka Vanessa. Kui Vanessa sõidab hiljem viimasele lillenäitusele, tuleb Barryl mõte, kuidas maailm taas lilleliseks muuta.

Nad varastavad lillenäituselt ühe autotäie lilli ja lennutavad lilled lennukiga Barry Mesilastaru juurde, kuid lennukis juhtub pilootidega õnnetus, kui Barry piloodile läheb ütlema, et nad võiksid kiirustada. Vanessa peab ise lennukit juhtima, kuid õnneks tulevad mesilased neile appi ja aitavad lennukil maanduda. Edasi hakkavad mesilased uuesti tolmeldama ja maailm muutub uuesti normaalseks ning Vanessa saab oma lilleäriga edasi tegutseda. Kuid enam ei varasta inimesed mesilastelt mett, vaid mesilased annavad mett inimestele vabatahtlikult.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Esilinastused[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]