Megan Fox

Allikas: Vikipeedia
Megan Fox
Megan Fox 2007
Sünninimi Megan Denise Fox
Sünniaeg 16. mai 1986 (37-aastane)
Sünnikoht Oak Ridge, Tennessee, USA
Amet filminäitleja
Tegev 2001. aastast
Abikaasa Brian Austin Green (alates 2010. aastast 2021)

Megan Denise Fox (sündinud 16. mail 1986 Tennessees) on ameerika näitleja ja endine modell.

Ta alustas näitlejakarjääri 2001. aastal mitme kõrvalosaga seriaalides ja filmides ning mängis regulaarselt komöödiasarjas "Hope & Faith". 2004. aastal mängis ta filmis "Confessions of a Teenage Drama Queen". 2007. aastal kehastas ta filmis "Transformers" Shia LaBeoufi mängitud tegelase Sam Witwicky armastatut Mikaela Banesi. Sama osa mängis ta filmi järjes "Transformers: Revenge of the Fallen" (2009). 2009. aastal mängis ta ka nimiosa filmis "Jennifer's Body".

Foxi peetakse seksisümboliks. Ta figureerib meesteajakirjade (Maxim, FHM) seksikusedetabelites. 2008. aastal valisid FHM-i lugejad ta maailma seksikaimaks naiseks.[1]

2004. aastal tekkis Meganil suhe näitleja Brian Austin Greeniga. Nad tutvusid väidetavalt sarja "Hope & Faith" võtetel. Pärast mitut lahkuminekut ja taaskokkusaamist abiellusid nad 2010. aasta juunis.

Megan Fox (2011)

Fox on iiri, prantsuse ja indiaani päritoluga[2]. Ta sündis Darlene Tonachio ja Franklin Foxi tütrena. Isa lasi hiljem perekonnanimest teise x-i kaotada.[3] Meganil on vanem õde. Tema vanemad lahutasid, kui lapsed olid väikesed, ning Megani ja tema õe kasvatasid üles ema ja kasuisa, kes elasid Tennessees Kingstonis. Megan ütles, et teda kasvatati väga rangelt ja tal ei lubatud poistega käia. Ta oli vaene ja pidi endale ise mänguasju tegema.

Koolis ei saanud Megan kaaslastega kuigi hästi läbi ja teda kiusati. "Igaüks vihkas mind," ütles Fox hiljem. Ta oli agressiivne ja sellist kaaslast tüdrukud ei sallinud, seega seltsis ta pigem poiste kui tüdrukutega. Megan väitis hiljem, et ta vihkas kooli ja ta pole kunagi uskunud formaalsesse haridusse.

Megan hakkas juba viieaastaselt tantsu ja näitlemist õppima. Ta osales kohalikus tantsuringis, algkooli kooris ja ujumisvõistkonnas. 10 aasta vanuselt kolis ta Floridasse St. Petersburgi, kus õppis kohalikus kristlikus koolis ja alustas modellitööd.

Pärast modellindust hakkas ta näitlemisega tegelema. Ta mängis 16-aastaselt 2001. aastal filmis "Holiday in the Sun" õdede Olsenite (Mary-Kate ja Ashley) vastu rikast kurja tüdrukut. Ta mängis ka "Jessica bodys".

Järgmisel aastal sai Fox peaosa seriaalis "Ocean Ave", kus ta mängis Ione Tähte. Kahe aasta jooksul tegi ta kaasa osades, mille pikkus oli kokku 122 tundi.

2004. aastal mängis ta Lindsay Lohani vastu filmis "Confessions of a Teenage Drama Queen". Samal aastal sai ta rolli sarjas "Hope and Faith", kus mängis 36 osas kuni sarja lõpetamiseni 2006. aastal.

Fox elab alates 2004. aastast koos Brian Austin Greeniga, kes on tuntud telesarjast "Beverly Hills 90210". 2010. aastal nad abiellusid. Neil on kaks poega: Noah Shannon Green (2012) ja Bodhi Ransom Green (2014).

Eestis on Megan Fox olnud kollase ajakirjanduse teravdatud tähelepanu all ja tema tühiseidki eluseiku on kollane ajakirjandus sageli kajastanud.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]