Martin Parmas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Martin Parmas (sündinud 19. jaanuaril 1984) on eesti võistlustantsija, üheksakordne Eesti meister.

Martini tantsupartner oli Kaisa Oja-Mehine.

Tema profikarjäär sai alguse 2005. aastal. Oma esimese etteaste elukutseliste tantsijana tegi ta sama aasta oktoobris 10 tantsu MM-l, kus saavutas koos Kaisa Ojaga 18. koha.

Pärast Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi lõpetamist astus Martin Tartu Ülikooli õigusteaduskonda, kus õppis kolm aastat, aga ei lõpetanud, sest siirdus Tallinna Ülikooli koreograafiat õppima. 2008. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna bakalaureuseõppe võistlustantsutreenerina ja 2011. aastal magistriõppe koreograaf-lavastaja erialal, misjärel talle anti kunstide magistri kraad.

Ta on töötanud tantsuklubis Stiil treeneri assistendina ja Revalia Tantsukooli Tartu osakonna treenerina. 2013. aastal asutasid Martin Parmas ja Kaisa Oja Tartus oma tantsukooli Prestige. Martin Parmas omab treenerina VI kutsetaset ja on rahvusvahelise kategooria võistlustantsukohtunik. Ta on 7 aastat korraldanud koos Kaisa Ojaga Tartu ainukest rahvusvahelist võistlustantsuturniiri Tartu Karikas.

Parmas osales heategevuslikus telesaates liikumispuuetega laste toetuseks "Tantsud tähtedega" 2006. aastal, kus tema partner oli Gerli Padar, ja 2007. aastal, kus tema partner oli Luisa Värk. Mõlemal hooajal jõudis Parmas finaali, kus tuli mõlemal aastal teisele kohale. [1]

Parmas tegi kaasa 2007. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvooru võitnud laulu "Partners in Crime" videos, millele tegi ise koreograafia. Ta osales Helsingis Eurovisioonil Gerli Padari taustatantsijana. On loonud võistlustantsupõhist koreograafiat mitmetele kontsertetendustele (galakontsert "James Bond 2007" jt) ja võimlemisklubide Piruett ja Rütmika valikrühmadele. Ta osales Tartu linna tutvustavas kampaanias "Tartus näeme".

Martin Parmase elukaaslane on laulja, näitleja ja saatejuht Gerli Padar. Peres kasvab kaks tütart, 2004. aastal sündinud Amanda Rebeca ja 2014. aastal sündinud Camilla Miranda.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Parmas kandideeris 2009. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel Reformierakonna nimekirjas Tartu volikokku, kuhu pääses asendusliikmena. Erakonda astus ta 2010. aastal. 2011. aastal kandideeris ta Tartu nimekirjas Riigikokku, kuhu küll ei pääsenud, kuid tegi kõigi erakondade Tartu kandidaatide hulgas märkimisväärse 20. tulemuse. 2013. aastal kandideeris ta uuesti Tartu linnavolikokku, kuhu osutus ka otse valituks. Parmas on Tartu linnavolikogu kultuurikomisjoni liige. 2010. aasta suvest kuulub ta Tartu Kultuurkapitali nõukokku, kus juhatab kehakultuuri- ja spordikomisjoni tööd. Ta on ka SA Tartu Puhkepark juhatuse liige.

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

  • 9 kuld-, 11 hõbe- ja 6 pronksmedalit Eesti Meistrivõistlustelt
  • 10 korda esindanud Eestit rahvusvahelistel suurvõistlustel (MM, EM, maailma karikavõistlused), kus on kolm korda jõudnud poolfinaali (12 parima paari hulka)
  • 6. koht elukutseliste 10 tantsu EM-võistlustel (2005); 11. koht elukutseliste standardtantsude EM-võistlustel (2005)
  • Jaapani lahtiste meistrivõistluste poolfinalist ja standardtantsude MM-võistluste veerandfinalist (2006)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Kes? Mis? Kus?" 2008, lk. 426, 430

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]