Malice Mizer

Allikas: Vikipeedia

Malice Mizer oli Jaapani visual kei-ansambel.

Ansambel tegutses augustist 1992 detsembrini 2001. Ajendatult ühistest nägemustest muusika tegemises, asutasid bändi kitarristid Mana ja Közi. Ansambli koosseisu jõudis kuuluda kolm vokalisti. Iga vokalisti vahetumine tõi kaasa märkimisväärsed muutused bändi muusikas, stiilis, üldises ilmes. Kostüümid ja kontsertide visuaalne pool mängis nende teostes alati väga tähtsat rolli.

Nende nimi Malice Mizer tõlgendub kui "kurjus ja viletsus" (ingl. k malice and misery), milles seisneb vastus küsimusele „Mis on inimene?“. Seda küsimust on liikmed nimetanud bändi loomingu läbivaks kontseptsiooniks. Kui nende varasele muusikale ja temaatikale on iseloomulikud tugevad Prantsuse ja klassikalise muusika mõjutused, siis hiljem, pärast erinevaid bändi tabanud tragöödiaid, hüljati kaalutletud kõlaga prantsuse romantism ja viljeleti rohkem gooti-viktoriaanlikku stiili. Malice Mizer on tuntuim bändi igati originaalse olemuse poolest.

Malice Mizer on kuulus muusika poolest, kuid samuti oma live-show’de – need sisaldasid priiskavaid ajaloohõngulisi kostüüme ja lavakujundusi, lühikesi tumm-näitestseene erinevate lugude saatena, veidraid tantsusamme jpm. Bändis elati üle nii mõnigi uus koosseis ja kokku üheksa tegutsemisaasta jooksul tehti kolm drastilist imidžimuutust.

11. detsembril 2001 ilmus ametlik teade, et Malice Mizer katkestab määramata ajaks tegevuse. Ent Mana on hiljuti oma kodulehel kirjutanud, et kolm neljast liikmest (Mana, Közi ja Yu~ki) on taas, pärast seitset aastat bändi hingusele saatmisest, omavahel tihedalt suhtlema hakanud. Mana ja Közi esinesid isegi taas koos ühel laval 27. detsembril 2009 Mana sooloprojekti Moi dix Mois aastalõpuüritus-kontserdil.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]