Linor Abargil

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Linor Abargil (2014)

Linor Abargil (heebrea: לינור אברג "יל, mõnikord ka Linor Aberjil; sündinud 17. veebruaril 1980 Nentayas, Iisraelis) on Iisraeli modell, kes võitis Miss World iludusvõistlused 1998. aastal.

Kaunitar langes 1998. aasta oktoobris Itaalias modellitööd tehes vägistamise ohvriks. Abargil tegi enda vägistamise kohta avalduse politseisse, politsei võttis vahi alla egiptlase Nour Shlomo. Shlomo pakkus Linor Abargilile abi kojusõidu korraldamisel, mees rääkis naisele, et viib ta Rooma, kuhu ta ise pidi äriasjus suunduma. Rooma viimise asemel sõitis Shlomo metsa, kus ta ähvardas naist noaga, tekitas naisele mitu kerget haava rindu ja kõhtu ja sidus naise kinni. Seejärel vägistas Nour Shlomo kaunitari oma auto tagaistmel mitu tundi. Iisraeli kohus mõistis Shlomo süüdi vägistamises, inimröövis ja mõrvakatses ning määras talle 16-aastase vanglakaristuse.

Abargil abiellus Leedu korvpallur Šarūnas Jasikevičiusega Barcelona lähedal juulis 2006. aastal. Nad lahutasid aastal 2008. Samal aastal teatas Abargil plaanidest teha dokumentaalfilmi enda vägistamisest.