Linkuva (Kaunas)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Linkuva

leedu Linkuva

Koordinaadid: 54° 56′ N, 23° 53′ E
Linkuva (Kaunas) (Leedu)
Linkuva (Kaunas)

Linkuva (poola keeles Linkowo) on Kaunase linnaosa, mis asub linna põhjaosas Šilainiai valla territooriumil. Linkuva asub Via Baltica ääres, see piirneb läänes Romainiai ja idas Šilainiaiga.

Linnaosa on nime saanud Linkuva mõisa järgi. Linnaossa jääb ka Kaunase kindluse IX fort.[1] Linkuvas eristatakse osaliselt Šilainiaiga ühte sulanud Maironiškiai asumit, mille alad kuulusid aastani 1944 Raudondvarise valda. Seejärel liideti need Kaunase linnaga, kus kuulusid Linkuva külanõukogusse. Aastal 1954 liideti need Kaunase rajooni Užliedžiai külanõukoguga, taas hakkasid need Kaunase linnale kuuluma aastast 1972.

Veršvase maastikukaitseala[muuda | muuda lähteteksti]

Linkuvasse jääb Veršvase oja oru nõlvadel asuv Veršvase maastikukaitseala, mis moodustati sinna aastal 1995. Kaitseala loodi Veršvase oja vete ja selle oru reljeefi, samuti ka Linkuva mõisa pargi ja nahkhiirte elukohtade kaitseks. Selle pindala on 130 hektarit. Seal kasvavad balti sõrmkäpp ja kahkjaspunane sõrmkäpp, kaitsealal elavad pääsusaba, eremiitpõrnikas, pruun-suurkõrv, põhja-nahkhiir, tähnikvesilik, rohe-kärnkonn, kivisisalik, kaladest väike mudil, ogalik, viidikas ja koger.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Linkuva 2. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 416 lk.