Mine sisu juurde

LimeWire

Allikas: Vikipeedia
LimeWire

Limewire Mac OS X-is
Arendaja Lime Wire LLC
Esmaväljalase 29. mai 2000
Viimane väljalase 5.5.16 / 26.10.2010
Kirjutatud keeles Java
Keeled 31 keeles
Arenduse staatus passiivne
Suunitlus failide jagamine
Litsents GNU GPL
Veebisait LimeWire.com
LimeWire.org

LimeWire on tasuta ja avatud koodiga Gnutella kasutajalt-kasutajale (inglise peer to peer) võrgu klient, mis on välja lastud GNU litsentsiga. Programm lubab jagada faile üle Gnutella kasutajalt-kasutajale võrguprotokolli. See oli esimene failivahetusprogramm, mis toetas läbi kahe tulemüüri failide jagamist, võimalus mida tutvustati versiooniga 4.2, mille väljalase toimus 2004. aasta novembris.

LimeWire on kirjutatud Javas ja tänu sellele töötab kõigil platvormidel kuhu on Java eelnevalt paigaldatud. Et hõlbustada installimist tavakasutajale, on arendajad välja lasknud install-paketid Microsoft Windowsi, Mac OS Xi ja ka Linuxi (Linuxi jaoks on vigade vältimiseks lastud ainult rpm paketina, seda toetavad SuSe 9.x, Suse 10.x, RedHat ja sellele üles ehitatud Linuxid (Fedora Core, Mandiva).

Kuid ta paistab silma kui parim üleplatvormiline failivahetusprogramm, mis on leidnud endale suure kasutajaskonna Apple-Macintoshi platvormil.

Fakte[muuda | muuda lähteteksti]

  • Programm on tõlgitud eesti keelde. (Kuigi ollakse väga vastutulelikud programmi uuendamisele, võttis eestikeelse kasutajaliidese ilmumine palju aega. Asjaolu, et pea iga kahe päeva tagant uuendatakse programmi.)
  • Ainuüksi veebilehelt www.download.com on programmi alla laaditud üle 136 miljoni korra.
  • Programm on kirjutatud programmeerimiskeeles Java.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]