Liibanon Eurovisiooni lauluvõistlusel

Allikas: Vikipeedia
Liibanon
Flag of Lebanon.svg
Ringhääling(ud) Téle Liban
Osalemiste arv 0
Esimene osalemine
Parim koht
Halvim koht
Lingid
Eurovision.tv – Liibanon

Liibanon ei ole kunagi osalenud Eurovisiooni lauluvõistlusel. Liibanon rahvuslik ringhääling Télé Liban sisenes 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusesse Aline Lahoudi poolt esitatava lauluga "Quand tout s'enfuit", kuid eemaldus Liibanoni seaduste tõttu, mis keelavad Iisraeli ülekandmist teles.

Eelvalik[muuda | muuda lähteteksti]

Oktoobris 2004 teatas Télé Liban, et Liibanon teeb oma debüüdi Kiievis toimuval 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel. Novembris 2004 teatati, et Liibanoni hakkab esindama Aline Lahoud. Veebruaris kinnitati, et tema esituses kõlab prantsuskeelne laul "Quand tot s'enfuit", mille heliloojateks olid Jad Rahbani ja Romeo Lahoud.

Eemaldumine[muuda | muuda lähteteksti]

Detsembris 2004 teatas Télé Liban, et majanduslikud raskused sundisid riiki eemalduma. Kuid viis päeva hiljem EBU teatas, et jõudis Liibanoni rahvusliku ringhäälinguga kokkulepeteni ja Liibanon lisati ametliku osalejate nimekirja.

Märtsi alguses ei lisanud Liibanoni rahvuslik Eurovisiooni veebisait Iisraeli osaleva riigina. EBU palus Télé Libanil parandada see 24 tunni jooksul või ootab teda diskvalifitseerimine. Leheküljelt kustutati kogu osalejate sektsioon ja asendati lingiga Eurovisiooni ametlikule leheküljele.

Hiljem samal kuul, EBU küsis Télé Libanilt kinnitust, kas nad näitavad kogu võistlust, sealhulgas Iisraeli laulu, ilma peatusteta. Télé Liban ei suutnud garanteerida selle nõudmise täitmist, seega 18. märtsil 2005 teatas Liibanon taas oma eemaldumisest. Liibanonis on keelatud näidata Iisraeli-sisulisi ülekandeid. Kuna Télé Liban eemaldus peaaegu 3 kuud pärast eemaldumise tähtaega, siis ringhäälingu kaotas trahviks oma osalustasu ja sai kolmeaastase osalemiskeelu.