Liibanon Eurovisiooni lauluvõistlusel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Liibanon
Flag of Lebanon.svg
Ringhääling(ud) Téle Liban
Osalemiste arv 0
Lingid
Eurovision.tv – Liibanon

Liibanon ei ole kunagi osalenud Eurovisiooni lauluvõistlusel. Liibanoni rahvuslik ringhääling Télé Liban pidi minema 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusele Aline Lahoudi esitatava lauluga "Quand tout s'enfuit", kuid jäi eemale Liibanoni seaduste tõttu, mis keelavad Iisraeli sisu ülekandmist televisioonis.

Eelvalik[muuda | muuda lähteteksti]

Oktoobris 2004 teatas Télé Liban, et Liibanon teeb oma debüüdi 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Kiievis. Novembris 2004 teatati, et Liibanoni hakkab esindama Aline Lahoud. Veebruaris 2005 kinnitati, et tema esituses kõlab prantsuskeelne laul "Quand tot s'enfuit", mille heliloojad on Jad Rahbani ja Romeo Lahoud.

Eemalejäämine[muuda | muuda lähteteksti]

Detsembris 2004 teatas Télé Liban, et majanduslikud raskused sunnivad riiki eemale jääma. Kuid viis päeva hiljem teatas EBU, et jõudis Liibanoni rahvusliku ringhäälinguga kokkuleppele ja Liibanon lisati osalejate ametlikku nimekirja.

Märtsi alguses ei lisanud Liibanoni rahvuslik Eurovisiooni veebisait Iisraeli osaleva riigina. EBU palus Télé Libanil parandada see puudus 24 tunni jooksul või ootab ees diskvalifitseerimine. Leheküljelt kustutati kogu osalejate sektsioon ja asendati lingiga Eurovisiooni ametlikule leheküljele.

Hiljem samal kuul küsis EBU Télé Libanilt kinnitust, kas nad näitavad kogu võistlust, sealhulgas Iisraeli laulu, ilma katkestusteta. Télé Liban ei saanud garanteerida selle nõudmise täitmist, seega 18. märtsil 2005 teatas Liibanon taas oma eemalejäämisest. Liibanonis on keelatud näidata Iisraeli-sisulisi ülekandeid. Kuna Télé Liban loobus peaaegu kolm kuud pärast tähtaega, kaotas ringhääling trahviks oma osalustasu ja sai kolmeaastase osalemiskeelu.