Liibanon Eurovisiooni lauluvõistlusel

Allikas: Vikipeedia
Liibanon
Ringhääling(ud) Téle Liban
Osalemiste arv 0
Lingid
Eurovision.tv – Liibanon

Liibanon ei ole kunagi osalenud Eurovisiooni lauluvõistlusel. Liibanoni rahvusringhääling Télé Liban pidi minema 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusele Aline Lahoudi esitatava lauluga "Quand tout s'enfuit", kuid jäi võitlusest eemale Liibanoni seaduste tõttu, mis keelavad Iisraeli sisu ülekandmist televisioonis.

Eelvalik[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aasta oktoobris teatas Télé Liban, et Liibanon teeb oma debüüdi 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Kiievis. Novembris avalikustati, et Liibanoni sõidab esindama Aline Lahoud ning 2005. aasta veebruaris kinnitati, et tema esituses kõlab prantsuskeelne laul "Quand tot s'enfuit", mille heliloojad on Jad Rahbani ja Romeo Lahoud.

Eemalejäämine[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aasta detsembris teatas Télé Liban, et majanduslikud raskused sunnivad riiki eemale jääma. Viis päeva hiljem teatas EBU, et jõudis Liibanoni rahvusliku ringhäälinguga kokkuleppele ja Liibanon lisati osalejate ametlikku nimekirja.

Märtsi alguses ei lisanud Liibanoni rahvuslik Eurovisiooni veebisait osalevate riikide nimekirja Iisraeli. EBU palus Télé Libanil parandada see puudus 24 tunni jooksul või ootab riiki ees diskvalifitseerimine võistluselt. Leheküljelt kustutati seejärel kogu osalejate sektsioon ja asendati lingiga Eurovisiooni ametlikule leheküljele.

Hiljem samal kuul küsis EBU Télé Libanilt kinnitust, kas nad näitavad kogu võistlust, sealhulgas Iisraeli laulu, ilma katkestusteta. Télé Liban ei saanud garanteerida selle nõudmise täitmist, sest Liibanonis on keelatud näidata Iisraeli-sisulisi ülekandeid. 18. märtsil 2005 teatas Liibanon oma eemalejäämisest Eurovisiooni lauluvõistlusest. Kuna Télé Liban loobus peaaegu kolm kuud pärast tähtaega, kaotas ringhääling trahviks oma osalustasu ja sai kolmeaastase osalemiskeelu.