Laine Kunnberg-Bortnikov

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Laine Kunnberg-Bortnikov (sündinud 24. aprillil 1961 Tallinnas) on eesti kunstnik, poliitik ja Eesti Punase Risti tegelane.

Ta on IRL-i Saaremaa piirkonna juht, Kuressaare Haigla nõukogu liige ja Eesti Punase Risti Saaremaa seltsi tegevsekretär.

Alates 1990. aastast elab ta Kuressaares.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Bakalaureuse kraad õigusteaduses. Töötanud eelkõige personalitöö vallas.

Kunst[muuda | muuda lähteteksti]

Harrastuskunstniku huvideks on maalimine, joonistamine, keraamika. Lapsepõlves rahuldanud kunstitegemise kire koolide kunstiringides, osalenud mitmel riiklikul laste kunstitööde näitusel, mis tõi ühel korral kaasa II auhinnalise koha.

1990–1992 õppinud Tartu Riikliku Kunstimuuseumi Kujutava Kunsti kursusel, kus õppinud isetegevusliku kunstnikuna kujutava kunsti põhitõdesid, joonistamist, akvarelli, õlimaali, kirjaõpetust ja plakatikujundust. Teoorias täiendanud oma teadmisi plastilises anatoomias, perspektiiviõpetuses, maalitehnoloogias, õppinud kunstiajalugu ja muud. Läbinud väiksemaid maali-, joonistamis- ja muude kunstikursuste mooduleid.

Saaremaa Savistuudio (keraamika) asutajaliige. Alates 2005 Saaremaa Kunstiklubi liige, 2012 klubi president. Saaremaa kunstielus aktiivsemalt tegutsenud alates 2007. Osa võtnud mitmetest maalilaagrititest Eestis ja Lätis.

Näitused[muuda | muuda lähteteksti]

28. aprillil 2007 – “Lilled sünnipäevaks”, akrüül Kuresaare Kunstistuudios. Sama näituse tööd on üleval olnud mitme organisatsiooni ruumides, sh Saare Maavalitsuses.

Ühisnäitused[muuda | muuda lähteteksti]

  • 1995 Saaremaa Savistuudio liikmete kareemika ühisnäitus Holostovi kompleksis.
  • Iga-aastased Saaremaa Kunstiklubi ülevaatlikud sügisnäitused ja näitusmüük Ferrumi galeriis.
  • Keraamiliste kannude kollektsioon Kuressaare Raekoja galeriis.