Mine sisu juurde

Lüneburgi Piirkondlik Ühendus

Allikas: Vikipeedia
Paiknemine

Lüneburgi Piirkondlik Ühendus (saksa: Lüneburgische Landschaftsverband) on registreeritud ühendus Saksamaa Alam-Saksi liidumaal ja on üks arvukatest piirkondlikest ühendustest liidumaal.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ühendus loodi 1990. aastal "Piirkondliku Kultuuri Toetaamine Endises Lüneburgi Vürstkonnas" (Regionale Kulturförderung im ehemaligen Fürstentum Lüneburg) nime all, kuid nimetati 1997. aastal ümber. Selle tegevussfäär katab ajaloolise Lüneburgi vürstkonna piirkonna ja seega peamiselt Lüneburgi nõmm, kuid ka Wendland ja Amt Neuhaus. Lüneburgi Piirkondliku Ühenduse liikmed on Harburgi, Lüneburgi, Uelzeni, Soltau-Fallingbosteli, Celle, Gifhorni ja Lüchow-Dannenbergi kreisid (Landkreis), linnad Lüneburg, Celle ja Wolfsburg, samuti endise Lüneburgi vürstkonna ajaloolised valdused.

Roll[muuda | muuda lähteteksti]

Lüneburgi Piirkondliku Ühenduse esmane roll, nagu ka teistel piirkondadel ja piirkondlikel ühendustel Alam-Saksimaal, on kultuurilis-poliitiliste ülesannete täitmine. Sel on registreeritud heategevusorganisatsiooni (eingetragener Verein) õiguslik seisund ja see hoolitseb kesksete, omavalitsuslike ülesannete täitmise eest kohalike võimude nimel ja kohalike ülesannete täitmise eest Alam-Saksi liidumaa nimel, kultuuri, teaduse ja hariduse valdkondades. Selle tegevust rahastatakse ühelt poolt Alam-Saksi liidumaa toetustega ja teiselt poolt selle liikmesorganisatsioonide toetuste ja piirkondliku tuletõrjebüroo toetustega, millest endise Lüneburgi vürstkonna valdused, piirkondliku ühenduse liikmed, moodustavad osa.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]