Läti Mereakadeemia

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Läti Mereakadeemia

Läti Mereakadeemia (läti Latvijas Jūras akadēmija) on 1989. aastal Riias asutatud kõrgem merendusalast haridust pakkuv õppeasutus. Ülikoolil on kaks teaduskonda. Peahoone asub Riias Daugavgrīva asumis aadressil Flotes iela 12.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Merendusalast kõrgharidust hakati Riias andma aastal 1989, mil seal avati Kaliningradi Kalatööstusinstituudi filiaal. Aastal 1990 sai sellest Riia Tehnikaülikooli osakond. Iseseisev Läti Mereakadeemia sai alguse 8. jaanuaril 1993, tänapäeval on sellel laevandusinseneride osakond ja meretranspordi osakond. Akadeemia juurde kuulub ka merendusuuringute instituut. Läti Mereakadeemias on ka magistriõppe osakond, magistrikraadi on võimalik saada meretranspordi erialal.

Mereakadeemia filiaaliks on Bolderāja asumis aadressil Lielupes iela 1 asuv keskeriharidust pakkuv merekool, millel on filiaal ka Ventspilsi linnas (Saules ielā 15).[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 5. detsember 2015. Vaadatud 13. detsembril 2015.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]