Kutsuge Cobra 11

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Kutsuge Cobra 11
Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei
AfCobra11.svg
Žanr action, draama
Riik Saksamaa Saksamaa
Keel saksa
Hooaegu 43
Jagusid 336
Tootmine
Jao kestus 45 min
Linastamine
Kanal RTL Television
Esmaeeter 12. märts 1996
Eesti kanal TV6
Välislingid
Sissekanne IMDb-s
Sissekanne Filmiveebis

"Kutsuge Cobra 11" (originaalpealkiri: "Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei") on Saksamaa kriminaalsari, mis räägib maanteepolitseinike igapäevatööst. Sarja tegevustik toimus algul Berliinis ja hiljem Nordrhein-Westfalenis.

Sarja on näidatud paljudes riikides kogu maailmas. Eestis on seda näidanud algul TV3, hiljem ja siiamaani TV6.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Näitleja nimi Sarjas aastatel Tegelaskuju Amet
Erdoğan Atalay 1996– Semir Gerkhan Cobra 11
Daniel Roesner 2016– Paul Renner Semiri partner
Vinzenz Kiefer 2014–2015 Alex Brandt Semiri partner
Tom Beck 2008–2013 Ben Jäger Semiri partner
Gedeon Burkhard 2006–2007 Chris Ritter Semiri partner
Christian Oliver 2002–2004 Jan Richter Semiri partner
René Steinke 1999–2002, 2004–2006 Tom Kranich Semiri partner
Mark Keller 1996–1999, 2013 Andre Fux Semiri partner
Johannes Brandrup 1996, 2016 Frank Stolte Cobra 11 (algne uurija)
Rainer Strecker 1996 Ingo Fischer Cobra 11 (algne uurija)
Almut Eggert 1996–1997 Katharina Lamprecht Ülemus
Charlotte Schwab 1997–2008, 2016 Anna Engelhardt Ülemus
Katja Woywood 2008– Kim Krüger Ülemus
Nina Weniger 1996 Regina Christmann Sekretär
Carina Wiese 1997– Andrea Schäfer/ Gerkhan Sekretär, hiljem Semiri abikaasa
Martina Hill 2005–2006 Petra Schubert Sekretär
Daniela Wutte 2006– Susanne König Sekretär
Niels Kurvin 2002, 2003– Hartmut Freund Kohtuekspertiisi ekspert
Dietmar Huhn 1997-2011 Horst "Hotte" Herzberger Patrullpolitseinik
Gottfried Volmer 1997-2015 Dieter Bonrath Patrullpolitseinik
Katrin Heß 2011-2017, 2018- Jennifer "Jenny" Dorn Patrullpolitseinik
Lion Wasczyk 2016- Finn Bartels Patrullpolitseinik
Gizem Emre 2011, 2014- Dana Wegener Semiri tütar, politseipraktikant

Esimesed kaks uurijat: Frank Stolte ja Ingo Fischer[muuda | muuda lähteteksti]

Sarja kahes esimeses osas olid peategelasteks endine eriüksuslane Frank Stolte, kes oli kiirteepolitseisse degradeeritud allumattuse tõttu. Teda kehastas Johannes Brandrup. Tema partner oli Ingo Fischer, keda kehastas Rainer Strecker. Sarja teises osas sai Fischer surma, kui üritas kurjategijat kinni pidada ja viimane tulistas politseinikku pumppüssist rindu. Ingo Fischer suri mõne minuti pärast saabunud Franki käte vahel.

Stolte lahkus politseist pärast esimest hooaega (9. osa) ja tema lahkumise põhjust ei avaldatud enne tema tagasitulekut 20 aasta pärast 310. episoodis, kui ta andis end kiirteepolitseile üles kuriteo eest, mida ta tegelikult ei olnud sooritanud. Selgus, et kuna ta ei soovinud kuritegude tagajärgedega tegeleda, läks ta üle BKA föderaalpolitseisse, ning hiljem Delta Risk Groupi eraturvafirmasse, kus ta töötas mitmetes kriisialades – kõige äsjasem oli Bosnia ja Hertsegoviinas maamiinide kahjutukstegemine, kus Mostaris üks ta kolleeg aasta eest hukkus. Peale seda oli Frank olnud 14 kuud töötu ja võlgades. Uurimise käigus selgus, et asjaga oli seotud tema endine tööandja. Frank langes kurjategijate kätte vangi, ning Semir ja Paul pidid ta päästma.

Semir Gerkhan[muuda | muuda lähteteksti]

Semir Gerkhan on sarjas olnud alates 3. osast. Ta liitus kiirteepolitseiga pärast Ingo Fischeri surma ja temast sai Stolte paarimees. Ta on alati tõsine ja läheb oma nii kaugele kui vaja, et juhtum saaks lahendatud. Mõnes osas on ta võtnud puhkuse, et toibuda, kui ta paarimees tööülesannete täitmisel hukkub või politseist lahkub.

Sarnaselt tema osatäitja Erdogan Atalayga on Semir türgi juurtega. Semir kasvas üles Kölnis Kalki linnaosas ning noorena oli tihti seadusega pahuksis - 13-aastaselt varastas ta autosid.

116. osas (8/16. hooaeg) abiellus ta büroo sekretär Andrea Schäferiga, ning neil sündis kaks tütart. 223. osas (16./30. hooaeg) avastas Semir, et tal on ka tütar Dana rohkem kui 11 aasta tagusest armuafäärist Nazaniga. 18./34. hooajal, kui Semir oli liiga palju tööga hõivatud ja võttis liiga palju riske, tema suhe Andreaga halvenes, ning Andrea andis sisse lahutuse.

274. osas (19./36. hooaeg), kui Dana Brüsselis inimkaubitsejate poolt rööviti, läks Semir Brüsselisse teda päästma. Ka Dana ema ja kasuisa tulid Brüsselisse, kuid tapeti kaubitsejate poolt. Sestpeale jäi Dana Semiri hoole alla.

307. osas (21./40. hooaeg) otsustas Dana tulla kiirteepolitseisse praktikale, mida Semir algselt heaks ei kiitnud.

Alates 271. osast (19./36. hooaeg) on Semir uuesti suhtes Andreaga, 318. osas (22./42. hooaeg) nad abiellusid uuesti.

Andre Fux[muuda | muuda lähteteksti]

Sarja teises hooajas (10. osa) sai Stolte mantlipärijaks Andre Fux. Tal on must vöö karates ja ta kasutas mitmes osas oma oskusi, kui pidi kurjategijaga lähivõitlusse astuma. Fux kadus sarjast pärast 47. osa (3./6. hooaeg), kui ta Mallorcal harpuunilasust haavata sai. Fux kukkus pärast haavatasaamist merre ja politseil jäi ta surnukeha leidmata.

2013. aastal ilmus Andre ootamatult välja 254. osas (18./34. hooaeg). Andre päästab Semiri ja ta tütre elu ja kui Semir ta jaoskonda viib, väidab ta, et üks farmer oli ta elu päästnud, kui meri ta randa uhtus. Seejärel väidab ta, et alustas uut elu Keskbüroo salaagendina. Juurdluse käigus avastab Semir, et Andre on tegelikult pooli vahetanud ja Keskbüroo asemel töötab ta kuritegeliku grupeeringu heaks. Osa lõpus Andre sureb ja seekord lõplikult.

Tom Kranich[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast Andre "surma" Mallorcal sai 48. osas (4./7. hooaeg) Semiri uueks paarimeheks Tom Kranich. Kranich oli sarjas mitu hooaega ja 97. osas (6./13. hooaeg) otsustas politseist lahkuda, kui ta rase naine hukkus autopommiplahvatuses, mis oli tegelikult mõeldud Tomi tapmiseks.

Pärast seda, kui Tomi asendaja Jan Richter politseist lahkus, otsis Semir 126. (9./17. hooaeg) osas oma vana paarimehe üles. Nad olid pikka aega paarilised, kuni Tom 158. (11./21. hooaeg) osas üritas üksinda üht naist kurjategijate käest päästa. Selle tulemusel lasid kurjategijad naise maha ja haavasid surmavalt Tomi. Tom Kranich suri mõni minut hiljem saabunud Semiri kätte vahel.

Jan Richter[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast Tomi esimest lahkumist oli Semiril 12 partnerit (ka hilisem kohtuekspertiisi ekspert Hartmut Freund), kellest ükski talle ei sobinud. Jan Richter oli algselt äsja politseikooli lõpetanud ja töötas varguste osakonnas. Ta kohtus Semiriga 98. osas (7./14. hooaeg) ühe juhtumi uurimisel, ning pärast juhtumi lahendamist tuli üle kiirteepolitseisse. Jan oli Semiri isamees, kui viimane 116. osas (8./16. hooaeg) Andreaga abiellus.

Jan lahkus kiirteepolitseist pärast 125. osa (8./16. hooaeg), selle põhjust pole selgitatud.

Chris Ritter[muuda | muuda lähteteksti]

Chris Ritter oli algselt politsei salaagent, aga ta liitus kiirteepolitseiga pärast Kranichi hukkumist 158. osas (11./21. hooaeg). Chris eelistas tegutseda omapead, mis põhjustas alguses probleeme suhetes Semiriga. Ritter hukkus 179. osas (12./23. hooaeg) maffiabossi Sander Kalvuse käe läbi ja pärast Ritteri surma, jälitas Semir Kalvust mitu kuud.

Ben Jäger[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast Chrisi surma sai 180. osas (13./24. hooaeg) Semiri paarimeheks Ben Jäger. Jäger oli noor, mässumeelne ja ambitsioonikas politseinik, kes käitus sageli Semiri vastandina. Jägerist sai Semiri paarimees, kui Semir oli Kalvuse kohtuprotsessi peamist tunnistajat Berliini toimetamas. Semir oli alguses Beni umbusaldav, aga hiljem said neist head sõbrad. Politseitöö kõrvalt on Ben muusik, tal on bänd "The Backseats".

260. osas (18./34. hooaeg) lahkus Ben politseist, et USAs muusikuna läbi lüüa. Teine asjaolu, mis ajendas Beni politseist lahkuma oli olukord, kus ta oli Semiri elu päästmiseks sunnitud oma pruuti tulistama. Pruut sai raskelt haavata, aga jäi ellu. Pärast seda vandus Ben, et ta ei soovi enam iial sattuda olukorda, kus peab sellise otsuse langetama. Episoodi lõpus esinebki Ben koos oma bändiga Hollywoodis lauluga "This Time" (mille päriselus kirjutas ja laskis järgmisel aastal singlina välja tema kehastaja Tom Beck).

Beni lahkumise tõttu, võttis Semir lühikeseks perioodiks end töölt vabaks, et toime tulla kahe raske löögiga: Ben lahkus politseist ja ta abikaasa Andrea andis sisse lahutuse.

Alex Brandt[muuda | muuda lähteteksti]

Peale Ben Jägeri lahkumist politseist sai Semiri uueks partneriks Alex Brandt. Alex oli saanud just vanglast välja, kus ta oli istunud 2 aastat, sest ta lavastati nii professionaalselt süüdi. Ta oli ka enne vangi minekut politseinik olnud. Kui ta polnud väljas olnud isegi mitte 24 h arreteeriti ta jälle, kuid seekord ei juhtunud midagi halba. Samas osas vahistati ka Semir ning nad mõlemad vahistati ja pandi vangi sellepärast, et nad olid aidanud Alexi sõbral põgeneda, kes samuti oli tegelikult süüdi lavastatud.

291. osas (20./38. hooaja lõpuosas) kohtus Alex oma isa Frank Rickertiga. 30 aasta eest oli Frank, toona GSG-9 eriväelane, koos partneriga võtnud endale 5 miljonit Saksa marka narkokartelli raha ja terve selle aja end võimude eest varjanud. Kui Frank tapeti, lahkus Alex politseist. Peale Semiriga hüvastijätmist sõitis ta oma Triumphi mootorrattaga ära Põhja-Rein-Vestfaalist, kavatsedes minna Brasiiliasse oma ema otsima.

Paul Renner[muuda | muuda lähteteksti]

292. osas (21./39. hooaeg) sai Semiri paarimeheks Paul Renner. Semir ja Paul kohtusid esimest korda 7. aprillil 1996, kui Semir päästis toona noore Pauli, kes aitas tal kinni võtta kaks kurjategijat. 20 aastat hiljem kohtus Paul Semiriga uuesti, olles äsja üle toodud kiirteepolitseisse, ühe juhtumi käigus. Paulile meeldib tegeleda veespordiga.

Teised politseinikud[muuda | muuda lähteteksti]

Esimesel hooajal oli Cobra 11 meeskonna abilisteks neli patrullpolitseinikku - Thomas Rieder (1.-4. osad), Anja Heckendorn (1.-8. osad), Marcus Bodmar (1. ja 5.-9. osad) ja Jochen Seyfert (2.-9. osad).

10. osas (2. hooaeg) said Cobra 11 abilisteks Horst "Hotte" Herzberger ja Manfred Maier-Hofer. Manfred lahkus peale 15. osa, 16. osas (2./3. hooaeg) sai Hotte uueks paarimeheks Dieter Bonrath. 3./5. hooajal sai Bonrath endale Porsche patrullautoks.

223. osas (16./30. hooaeg) otsustas Hotte peale 43 aastat politseis pensionile minna, kuid tahtis enne veel viimase juhtumi lahendada. Kinnipidamisel aga tõukas ta Beni kurjategija automaadi toru eest ära, kuid sai ise pihta ja suri mõni minut hiljem Bonrathi, Semiri, Beni ja Kimi juuresolekul.

219. osas (15./29. hooaeg) liitus kiirteepolitseiga Jennifer "Jenny" Dorn. Peale Hotte surma sai ta Bonrathi uueks paariliseks. Algselt ei saanud Bonrath ja Jenny hästi hakkama Jenny noorusuljuse tõttu ning Bonrath otsustas üksi patrulli minna, kuid hiljem nende läbisaamine paranes. Jenny on vahel ka Semiri asendanud.

276. osas (19./37. hooaeg) tähistas Cobra 11 meeskond Bonrathi 40. tööaastat, kuid samas osas hiljem Bonrath hukkus, kui ta päästis Jenny elu. Peale seda oli Jenny sunnitud ajutiselt minema teraapiale, kuid ta paranes ja tuli politseisse tagasi.

21./40. hooaja lõpus tekkis Jennyl suhe Pauliga, kuid enne, kui see sai tõsisemaks muutuda, läks Jenny 320. osas (22./42. hooaeg) USAsse politsei profileerimiskoolitusele, ning tuli tagasi mõne kuu pärast 329. episoodis, kus ta teatas, et ta sai tööpakkumise FBIs, ning lahkus kiirteepolitseist. Jenny teeb tagasituleku aasta pärast 337. osas, kui FBI süüdistas teda ungari miljonipärija David Bartoki röövis osalemises, mispeale ta läks Budapesti, et oma süütust tõestada. Semir ja Paul tulid talle Budapesti appi.

300. osas (21./41. hooaeg) liitus kiirteepolitseiga Finn Bartels.

Ülemused[muuda | muuda lähteteksti]

Esimeseks ülemuseks 1. ja 2. hooajal oli Katarina Lamprecht. Lamprecht lahkus peale 15. osa.

16. osas (2./3. hooaeg) sai Cobra 11 uueks ülemuseks Anna Engelhardt. Engelhardt oli Cobra 11 ülemuseks kuni 185. osani (13./24. hooaeg), kui ta avastas, et tema hea sõber oli narkokartelli topeltagent politseis, mispeale andis ta sisse lahkumisavalduse.

Engelhardt tuli tagasi 292. osas, kui ta isiklikult tuli Semiri õnnitlema Semiri 20. tööaasta puhul kiirteepolitseis. Selgus, et Engelhardt oli korraldanud Pauli ületoomise kiirteepolitseisse Semiri partneriks. Engelhardt tuli veelkord tagasi 299. osas (21./40. hooaeg), kui Semir ja Paul aitasid tal psühhiaatriahaiglast põgeneda.

190. osas (13./25. hooaeg) sai Cobra 11 ülemuseks Kim Krüger.

Sekretärid[muuda | muuda lähteteksti]

Esimene sekretär oli 2. hooajal Regina Christmann. Peale Lamprechti lahkumist 15. osas lahkus ka Regina.

16. osas (2./3. hooaeg) sai sekretäriks Andrea Schäfer. Andreal tekkis varsti suhe Semiriga, kuid veidi hiljem läksid nad lahku. See kordus veel paar korda, kuni 6./12. hooajal otsustasid Andrea ja Semir suhtesse tõsisemalt pühenduda. 116. osas (8./16. hooaeg) Andrea ja Semir abiellusid. 144. osas sündis nende esimene tütar Ayda. Peale Ayda sündi lahkus Andrea töölt, et laste eest hoolitseda. Hiljem läks Andrea aga tööle prokuratuuri. 204. osas (14./27. hooaeg) sündis Andrea ja Semiri teine tütar Lily. Andrea suhe Semiriga halvenes 18./34. hooajal, kui Semir oli tööga liiga palju hõivatud ja võttis liiga palju riske, mispeale Andrea andis sisse lahutuse. Alates 271. osas (19./36. hooaeg) olid Andrea ja Semir aga uuesti suhtes. 318. osas (22./42. hooaeg) abiellusid nad uuesti.

Peale Andrea lahkumist sai 144. osas uueks sekretäriks Petra Schubert, kui ta põgenes kiirteele kurjategijate eest, ning Tom ja Semir päästsid ta. 158. osas (11./21. hooaeg) oli Petral tekkinud suhe Tomiga. Kui aga Tom samas episoodis tapeti, ei suutnud Petra enam mälestuste tõttu kiirteepolitseis jätkata ja lahkus töölt.

159. osas sai uueks sekretäriks Susanne König. 278. osas (19./37. hooaeg) jäi Susanne rasedaks suhtest tuletõrjuja Tommy Gernhardtiga, kes aga osutus kurjategijaks ning osa lõpus vahistati. Laps sündis 292. osas (21./39. hooaeg) ja sai nimeks Friedrich.

Osad[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Kutsuge Cobra 11 episoodid.

Sarja episoode eristatakse 3 viisil – tootmis-, eetri- ja DVD-järjekord.

Eetrijärjekorras on episoodid järjestatud nende esimest korda RTL-s eetrissejõudmise järgi. Tavaliselt on aasta jooksul olnud kaks eetrihooaega, üldiselt kevadel ja sügisel. Kevadhooaeg kestab tavaliselt märtsist maini (mõnikord ka veebruaris ja juunis), sügishooaeg septembrist detsembrini.

Tootmisjärjekorras on episoodid järjestatud episoodide tootmisaja järgi. Tootmishooaeg hõlmab üldiselt 2 eetrihooaega (mõnikord 3), mõnikord võib üks eetrihooaeg ka hõlmata erinevatel tootmishooaegadel toodetud episoodi. Tootmishooaeg algab üldiselt sügishooajaga ja lõpeb kevadhooajaga.

DVD-järjekorras on episoodid järjestatud nii eetri- kui ka tootmisjärjekordadest erinevalt. Kaks episoodi - "Crash" (16. osa, 2./3. hooaeg) ja "Die Anhalterin" (37. osa, 3./5. hooaeg) ei sisaldu vastavate DVD-hooaegade DVD-del, vaid juubeli-DVDl "Jubiläumsbox".

Eestis on TV6 episoode näidanud peamiselt tootmisjärjekorras.

Kahel korral on Semiri partner vahetunud keset tootmishooaega - 34. hooajal (2013) oli Semiri partneriks Ben, kuid 35. hooajal (2014) Alex. 38. hooajal (2015) oli Semiri partneriks Alex, kuid 39. hooajal (2016) Paul.

Eetrihooaeg Episoode Episoodid Tootmishooaeg Episoode DVD Esimenena eetris Semiri partner Märkused
1 9 1-9 1 9 1 12. märts-5.mai 1996 Frank* Esimeses 2 osas Semiri asemel Ingo

1. osa - kahetunnine, Ingo surm (2. osa)

2 6 10-15 2 22 2.1 11. märts-15.aprill 1997 Andre
3 6 16-21 2.1* 14. oktoober-2.detsember 1997
4 10 22-31 2.2 31. märts-18. juuni 1998
5 8 32-39 3 16 3.1* 1. oktoober-19. november 1998 Tegevus kolis Nordrhein-Westfalenisse
6 8 40-47 3.2 18. märts-6. mai 1999 46./47. osa - kaheosaline

Andre "surm" (47. osa)

7 11 48-58 4 16 4 & 5 16. detsember 1999-23. märts 2000 Tom 48. osa - kahetunnine
8 5 59-63 6 & 7 9. november-14. detsember 2000
9 6 64-69 5 17 5. aprill-31. mai 2001 64. osa - kahetunnine
10 6 70-75 8 8. november-20. detsember 2001
11 5 75-80 9 14. märts-11. aprill 2002
3 81-83 6 17 18. aprill-2. mai 2002
12 9 84-92 10 5. september-7. november 2002 84. osa - kahetunnine
13 5 93-97 11 13. märts-10. aprill 2003 Tomi lahkumine (97. osa)
14 9 98-106 7 13 12 11. september-30. oktoober 2003 Jan 98. osa - kahetunnine
15 4 107, 109, 111, 113 13 18. märts-29. aprill 2004
5 108, 110, 112, 114-115 8 15 25. märts-13. mai 2004
16 10 116-125 14 9. september-18. november 2004 116. osa - kahetunnine

Semir ja Andrea abielluvad (116. osa)

17 8 126-133 9 16 15 10. veebruar-31. märts 2005 Tom Tomi tagasitulek (126. osa)
18 5 134-138 16 15. september-20. oktoober 2005
19 3 140-142 17 6.-20. aprill 2006
4 139, 143-145 10 16 30. märts-18. mai 2006
20 12 146-157 18 7. september-16. november 2006
21 8 158-165 11 11 19 22. märts-10. mai 2007 Chris 158. osa - kahetunnine

Tomi surm (158. osa)

22 3 169, 171-172 20 & 21 11. oktoober-1. november 2007
4 166-168, 170 12 11 20. september-25. oktoober 2007
23 7 173-179 13. märts-24. aprill 2008 173. osa - kahetunnine

Chrisi surm (179. osa)

24 9 180-188 13 15 22 4. september-30. oktoober 2008 Ben 180. osa - kahetunnine
25 6 189-194 23 5. märts-9. aprill 2009
26 9 195-203 14 15 24 & 25 3. september-29. oktoober 2009 195. osa - kahetunnine
27 6 204-209 11. märts-22. aprill 2010
28 7 210-216 15 13 26 2. september-14. oktoober 2010 210. osa - kahetunnine
29 6 217-222 27 10. märts-14. aprill 2011
30 9 223-231 16 16 28 15. september-10. november 2011 223. osa - kahetunnine
31 7 232-238 29 8. märts-19. aprill 2012
32 5 239-243 17 15 30 6. september-4. oktoober 2012 239. osa - kahetunnine
33 10 244-253 31 14. veebruar-18. aprill 2013
34 7 254-260 18 14 32 25. oktoober-12. detsember 2013 254. osa - kahetunnine

Andre tagasitulek ja surm (254. osa), Beni lahkumine (260. osa)

35 7 261-267 33 27. märts-15. mai 2014 Alex 261. osa - kahetunnine
36 7 268-274 19 15 34 9. oktoober-27. november 2014 268. osa - kahetunnine
37 8 275-282 35 12. märts-30. aprill 2015 276./277. osa - kaheosaline
38 9 283-291 20 16 36 10. september-5. november 2015 283. osa - kahetunnine

Alexi lahkumine (291. osa)

39 7 292-298 37 7. aprill-26. mai 2016 Paul 292. osa - kahetunnine
40 12 299-310 21 19 38 1. september-17. november 2016 Franki tagasitulek (310. osa)
41 7 311-317 39 6. aprill-18. mai 2017
42 13 318-330 22 19 40 14. september-21. detsember 2017 318. osa - kahetunnine

Semir ja Andrea abielluvad uuesti (318. osa)

43 6 331-336 41 29. märts-3. mai 2018
44 11 337-347 23 13. september 2018- 337. osa - kahetunnine

* 1 episood sisaldub "Jubiläumsbox" DVDl.

Autod[muuda | muuda lähteteksti]

Semir[muuda | muuda lähteteksti]

 • BMW 328i E36 (B-PV 185, HVL-S 199) 3.-31. osa, (NE-DR 8231) 32.-41. osa
 • BMW 328i/330i E46 (NE-DR 8231) 42.-144. osa
 • BMW 330i E90 (NE-DR 8231) 144.-165. osa, (D-BM 3308) 166.-238. osa
 • BMW 328i F30 (D-BM 3308) 239.-291. osa
 • BMW 330i F30 (D-BM-3308) 292.- osa

Ingo[muuda | muuda lähteteksti]

 • Ford Sierra (SL-K 689) 1.-2. osa

Frank[muuda | muuda lähteteksti]

 • Audi 100 C3 (TG-A 257, BRB-E 283, BRB-A 404) 1.-3. osa (hävis 3. osas vastu puud sõites)
 • BMW 325tds E36 (BRB-E 283) 3.-9. osa

Andre[muuda | muuda lähteteksti]

 • BMW 328i E36 (B-DW 8271) 10.-15. osa
 • Mercedes-Benz W202 C 200 (B-DW 8271) 16.-21., 24., 31. osa
 • Mercedes-Benz W208 CLK 320 (B-DV 8271) 22.-30 osa, (NE-LK 3470) 32.-47. osa

Tom[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz W208 CLK 320 (NE-LK 3470) 48.-97. osa
 • Mercedes-Benz W209 CLK 320 (NE-LK 3470) 126.-158. osa

Jan[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz W208 CLK 320 (NE-LK 3470) 98.-113. osa
 • Mercedes-Benz W209 CLK 320 (NE-LK 3470) 100.-125. osa

Chris[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz W209 CLK 320 (NE-LK 3470) 159.-172. osa
 • Mercedes-Benz W204 C 350 (D-BD 2408) 168., 173-179. osa

Ben[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz W204 C 350 (D-BD 2408) 180-209. osa
 • Mercedes-Benz C207 E 500 (D-BD 2408) 210.-260. osa

Alex[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz C117 CLA 250 (D-CL 3508) 261.-291. osa

Paul[muuda | muuda lähteteksti]

 • Mercedes-Benz W205 C 300 (D-BD 3508) 292.- osa

Osa sissejuhatus[muuda | muuda lähteteksti]

 • Sarja esimesel 158 osal oli järgmine sissejuhatav tekst:

"Ihr Revier ist die Autobahn. Ihr Tempo ist mörderisch. Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser. Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11. Unsere Sicherheit ist ihr Job." (Nende piirkond on kiirtee. Nende kiirus on kaelamurdev. Nende vastased on ärandajad, mõrvarid ja väljapressijad. Cobra 11 mehed töötavad ööpäevaringselt. Meie turvalisus on nende töö.)

 • Osadel 159–243 oli järgmine sissejuhatav tekst:

"Ihr Revier ist die Autobahn. Ihr Einsatz heißt: volles Tempo. Ihre Gegner von heute: extrem schnell und gefährlich. Verbrechen ohne Limit – Jeder Einsatz volles Risiko für die Männer von Cobra 11." (Nende piirkond on kiirtee. Nende töö kulgeb täiskiirusel. Nende tänased vastased on äärmiselt kiired ja ohtlikud. Ilma piirideta kuritegevus – iga missioon tähendab Cobra 11 meestele maksimaalset riski.)

 • Osadel 244-261, 268 ja 283 oli sissejuhatav tekst järgmine:

"Ihr Revier ist die Autobahn. Ihre Gegner: extrem schnell und gefährlich. Verbrechen ohne Limit. Jeder Einsatz – volles Risiko für die Männer von Cobra 11." (Nende piirkond on kiirtee. Nende vaenlased on äärmiselt kiired ja ohtlikud. Kuritegevus ilma piirideta – iga töö tähendab Cobra 11 meestele maksimaalset riski.)

 • Alates 2014. aastast on sissejuhatav tekst järgmine:

"Ihr Revier ist die Autobahn. Ihre Gegner: extrem schnell und gefährlich. Verbrechen ohne Limit – volles Risiko für die Männer von Cobra 11." (Nende piirkond on kiirtee. Nende vaenlased on äärmiselt kiired ja ohtlikud. Kuritegevus ilma piirideta – see tähendab Cobra 11 meestele maksimaalset ohtu.)

Kaskadööritrikid[muuda | muuda lähteteksti]

Seriaali üheks tunnuseks on väga hästi sooritatud kaskadööritrikid, mida näidatakse igas osas mitme auto hävimise stseenides. Pea igal osal on äratuntav struktuur, vähemalt ühe ulja jälituse ja osa alguses toimuva peamise sündmusega (näiteks suur avarii kiirteel). Kaskadööritrikid on tihti nii vaatemängulised, et sobiksid omaette mängufilmi, kus autod läbi õhu lennates lausa võimatutesse kõrgustesse tõusevad.

Võttepaigad[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1996–1998 (1–2./4. hooaeg), kui sarja tootsid Action Concept ja Polyphon Film- und Fernsehgesellschaft mbH korraga, toimusid võtted Berliinis ja linna lähistel Brandenburgi liidumaal, peamiselt Dreilindenis kunagise Checkpoint Bravo lähedal kiirtee A115 (Berliinis tuntud kui AVUS) tühjal lõigul, millel paiknes vana, 1969. aastal suletud piiripunkt. Filmiti ka Berliini loodeosas kiirteel A111, mahajäetud peatuspaiga Stolper Heide juures.

Kui aga 1998. aastal hakkas sarja tootma ainult Action Concept, koliti üle firma peakorterisse Kölnist lõunas asuvasse Hürthi. Praegu toimuvadki võtted enamasti Kölni ja Düsseldorfi ümbruses.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]