Konstantin Feoktistov

Allikas: Vikipeedia
Konstantin Feoktistov (1965)

Konstantin Petrovitš Feoktistov (vene keeles Константин Петрович Феоктистов; 7. veebruar 1926 Voronež21. november 2009 Moskva) oli vene kosmonaut ja kosmosetehnikakonstruktor.

Konstantin Feoktistov lõpetas 1949. aastal Baumani Moskva Kõrgema Tehnikakooli. Diplomitöö käsitles õhureaktiivmootoreid. Töötas raketiehituse konstrueerimisbüroodes. 1955. aastal kaitses ta kandidaadiväitekirja tiibrakettide teooria alal.

Alates 1957. aastast töötas ta Sergei Koroljovi juhtimisel erikonstrueerimisbüroos nr 1 (OKB-1), kus osales esimese Maa tehiskaaslase väljatöötamisel, juhtis kosmoselaevade Vostok ja Voshod projekteerimist ning oli juhtivkonstruktor kosmoselaevade Sojuz, Sojuz T, Sojuz TM, Progress, Progress-M, samuti orbitaaljaamade Saljut ja Mir väljatöötamisel. 1967. aastal sai ta tehnikateaduste doktori kraadi.

Oktoobris 1964 osales Feoktistov kosmoselaeva Voshod-1 pardal 24 tundi kestnud lennul Maa orbiidil (koos Vladimir Komarovi ja Boriss Jegoroviga). Feoktistov oli esimene kosmoselaeva konstruktor, kes katsetas enda loodud lennumasinat kosmoses.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]