Mine sisu juurde

Kleinzell

Allikas: Vikipeedia
Kleinzell
Kleinzell
Vapp
Vapp

Pindala: 93,0 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke: 864 (1.01.2022)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid: 47° 59′ N, 15° 45′ E
Asend Lilienfeldi ringkonnas
Kleinzell (Austria)
Kleinzell

Kleinzell on vald (Gemeinde) Austrias Alam-Austria liidumaal Lilienfeldi ringkonnas.

Kleinzell asub Halbachtalis Gutensteini Alpides u. 55 km Viinist edelas ja 25 km Sankt Pöltenist lõunas. Valla territoorium on mägine, kõrgeimate mägede hulka kuuluvad Reisalpe (1399m) ja Hochstaff (1305m).

Metsa osakaal vallas on väga kõrge – 84,7 %. 11,9 % on püsiasustuspiirkond.

Kleinzelli pääseb põhja poolt (Gölsental) ja lõuna poolt (Kalte Kuchl) mööda maanteed L133. Idas viib L132 Dürrholzer Kreuzi kaudu Ramsausse.

Vaatamisväärsusi

[muuda | muuda lähteteksti]

Kleinzelli väike kihelkonnakirik ehitati 14. sajandil. See on uhkelt mäe otsas. Maarja taevaminemise auks ehitatud kirikusse viib 56 trepiastet. Puitaltari valmistas Linzi skulptor Ludwig Linzinger 1897. aastal neogooti stiilis renoveerimise käigus. Reljeef näitab Pühima Neitsi Maarja kuulutamist ja ingel Gabrieli teadet, et ta rasestub ja saab Jeesuse emaks. Ristribidega lagi. Seintel ripuvad kunstiliselt nikerdatud puidust risti teekond. Ringkonna vanim kell heliseb igal laupäeval keskpäeval, meenutamaks, et kord kõlasid sireenid, mis hoiatasid külaelanikke eelseisvatest pommirünnakutest. Renoveeritud kammeroreli ehitas 1750. aastal Ignaz Gatto "Vanem".

Kihelkonnakirik

Avalikud rajatised

[muuda | muuda lähteteksti]

Kleinzellis on lasteaed ja algkool.

Algkool