Mine sisu juurde

Kiievi kotlet

Allikas: Vikipeedia

Kiievi kotlet ehk kanafileekotlet[1] on kulinaarias erilisel viisil kanalihast valmistatud liharoog ja toidukauplustes sageli müüdav pooltoode – maitsevõisüdamiku ümber rulli keeratud kanalihafilee, mis on paneeritud riivsaias.

Valmistamine

[muuda | muuda lähteteksti]

Toorained ja nende töötlus

[muuda | muuda lähteteksti]

Kanafileekotlettide koostisained on kanafilee, või, maitseroheline ja sool.

Toiduainete eeltöötluseks tuleb valmistada maitserohelise või ja vormida sellest kaks vorstikujulist kangi ning asetada need külmkappi.

Kanafilee töötlemiseks tuleb fileetükid (nii suured kui väiksed) asetada toidukile vahele, lihahaamriga kergelt haamerdada ja seejärel maitsestada.

Variatsioonid

[muuda | muuda lähteteksti]

Klassikalises retseptis on soovitatud maitsevõi valmistamisel lisada küüslauku – soovi korral lisada 1–4 küünt (läbi küüslaugupressi aetult).

Paneerimine

[muuda | muuda lähteteksti]

Enne paneerimist tuleb maitsevõi keerata väikese filee sisse, ja seejärel suure sisse ning vormida korrektsed piklik-ovaalse kujuga kotletid.

Paneerimiseks kasutatakse lahtiklopitud muna, riivsaia ja saiakuubikuid. Esmalt paneerida kotlette munasegus ja riivsaias ja siis panna külmkappi.

Enne frittimist paneeritakse kotlette munasegus ja saiakuubikutes. Frittimiseks läheb vaja toiduõli.

Frittida tuleks kuldpruuni värvuseni. Serveerida kuumalt pearoana.

Kauplusest ostetud Kiievi kotletid pannakse harilikult külmkappi. Enne kasutamist soojendatakse need üles, näiteks mikrolaineahjus keskmisel võimsusel 2 minutit.

  1. Sirje Rekkor, Anne Kersna, Maire Merits, "Praktiline kulinaaria", Argo 2007, lk 202.