Kevin Jörg

Allikas: Vikipeedia
Kevin Jörg (2015)

Kevin Jörg (sündinud 11. septembril 1995 Zürichis) on Šveitsi autovõidusõitja ja endine Renault' Spordiakadeemia liige.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Kardisõit[muuda | muuda lähteteksti]

Jörg alustas esmakordselt kardispordiga 2007. aastal, osaledes arvukatel meistrivõistlustel üle Šveitsi.

Madalamad valemid[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aastal lõpetas Jörg üheistmeliste autodega, võisteldes neljal Formula Abarthi võistlusel koos Jenzer Motorspordiga koos Patric Niederhauseri, Robert Vișoiu ja Samin Gómeziga, kus ta saavutas Euroopa meistrivõistlustel üheksateistkümnenda ja itaallase kahekümne teise koha. Samal aastal võistles Jörg Formula BMW Talent Cupil, kus saavutas neljanda koha. Järgmisel aastal jäi ta koos Samin Gómezi ja Gregor Ramsayga koos Jenzeriga Formula Abarthis täiskohaga, saavutades mõlemal meistrivõistlustel kuuenda koha.

Vormel Renault[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal osales Jörg koos Alexander Alboni, Christof von Grünigeni ja Dennis Wüsthoffiga nii Vormel Renault Eurocup 2.0 meistrivõistluste kui ka Põhja-Euroopa karikavõistluste ühes etapis vastavalt EPIC Racingu ja Dalteciga. Järgmisel aastal siirdus Jörg koos Jenzeriga koos Denis Kornejevi, Max Schaumburg-Lippe, Andrew Tangi, Marcos Sieberti ja Levin Amvegiga täiskohaga Eurocupi, kus saavutas üldarvestuses neljateistkümnenda koha. Ta võistles ka Alpide sarjas, kus saavutas kolm poodiumit ja saavutas neljanda koha.

2014. aastal vahetas Jörg koos Gustav Malja, Ryan Tveteri ja Louis Delétraziga Josef Kaufmann Racingule, kus võitis oma esimese Eurocupi võidu ja saavutas kuuenda koha. Ta võitis NEC-is kaks lisavõitu, kolm pooluskohta ja kiireimaid ringe ning saavutas üldarvestuses neljateistkümnenda koha. Järgmisel aastal jäi ta Josef Kaufmanni juurde, kus saavutas Eurocupis kolmanda koha ja NEC-i asemeistrina Louis Delétrazi, Nikita Mazepini ja Dries Vanthoori kõrval.

GP3 Series[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal teatati, et Jörg võistleb oma esimesel hooajal DAMS-i meeskonnaga koos Santino Ferrucci ja Jake Hughesiga. Kokkuvõttes saavutas ta neljateistkümnenda koha.

2017. aasta jaanuaris vahetas Jörg koos Giuliano Alesi, Ryan Tveteri ja Dorian Boccolacciga Tridenti.

Vormel 1[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aasta veebruaris oli Jörg nelja sõitja hulgas, kes liideti vastloodud Renault Spordiakadeemiasse. Järgmisel aastal langes Jörg programmist välja.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]