Kerli Paaslepp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Kerli Paaslepp
[[Fail:
Kerli Elina Paaslepp
|220px|]]
Sünninimi Kerli Elina Paaslepp
Sündinud 24. mai 2002
Päritolu Tallinn, Eesti
Elukutse Laulja, näitleja, modell, blogija

Kerli Paaslepp (sündinud 24. mail 2002 Tallinnas) on Eesti laulja, näitleja, modell ja blogija. 2019.aastal jaanuaris alustas lühivideote tegemist portaalis TikTok, kus kiiresti kogus populaarsust ja paari kuuga fännide arv ületas poole miljoni.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Lapsepõlves tegeles Kerli 9 aastat iluvõimlemisega, kus saavutas mitmeid medaleid, nii kohalikel võistlustel kui ka välismaalsetel. Professionaalselt alustas Kerli laulmisega tegelema 12 aastaselt loomingukeskuses Aplaus, sellest ajast on Kerli osalenud mitmeid kordi Lindakivis ning Maardu festivalil. 14 aastaselt Kerli hakkas aktiivselt tegelema näitemänguga teatris Art Grotesk, kus mängis nii kõrval-kui ka peategelase rolli.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Kerli õppis 1.-3.klass Tallinna Saksa Gümnaasiumis, pärast mida asus õppima Kadrioru Saksa Gümnaasiumis.

Blogimine[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aasta jaanuaris registreerus Kerli sotsiaalmeediaportaalis TikTok, kus hakkas aktiivselt lühivideoid postitama ning oma jälgijatele oma elust rääkima. Paari kuuga sai Kerlist Eesti kõige populaarsem tiktokker. Kerli räägib oma jälgijaskonnaga nii vene, eesti, inglise kui ka saksa keeles, mistõttu tema auditoorium koosneb nii kohalikest kui ka välismaalsetest fännidest. See aitab tal kiiresti populaarsust koguda. TikTokis algatas Kerli oma trendi, kui tegi video, milles teeb järgi internetis populaarseid emotikone.

Märtsikuus alustas oma YouTube kanali, kuhu aegajalt laeb üles videoid oma elust.

Meediakajastused[muuda | muuda lähteteksti]

Ajalehe Postimees artikkel Kerli loomingust

ETV2 Noortesaade NOVA intervjuu Kerliga

MyHitsi intervjuu Kerliga

Sotsiaalmeedia[muuda | muuda lähteteksti]

Instagram

TikTok

YouTube

Facebook