Ken Block

Allikas: Vikipeedia
Ken Block (rally driver).jpg

Ken Block (sündinud 21. novembril 1967 Californias) on USA motosportlane, DC Shoes'i üks asutajatest. Block on võistelnud mitmete erinevate spordialade võistlustel, nagu rula, lumelaua, motokrossi ja eeskätt autorallil.

2005[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2005, Ken Block alustas enda rahvusvahelist autoralli karjääri Vermont SportsCar'i tiimis. Vermont SportsCar valmistas 2005 aastal Subaru WRX STI Blockile võistlemiseks. Tema esimene võistlus hooajal oli Sno*Drift, kus ta lõpetas lõppkokkuvõttes seitsmendana ja viiendana N-klassis. 2005 aasta hooajal, Block lõpetas viiel korral esimese viie seas ja lõpetas kolmandana hooaja kokkuvõttes N-klassis ja kokkuvõttes neljandana Rally America Rahvusvahelisel Meistrivõistlustel. Enda esimesel võistlusaastal, Ken Block võitis Rally America aasta uustulnuka auhinna.

2006[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2006, Ken Block koos enda DC ralli tiimikaaslase Travis Pastranaga allkirjastasid uue sponsorlepingu Subaruga. Selle lepinguga said nad tuntuks kui "Subaru Rally Team USA". Uuel rallihooajal, Block sai ka uhiuue 2006. aasta Subaru WRX STI. Ta võistles kõige esimesel X Gamesi rallivõistlustel - X Games XII'l. Sellel võistlusel võitis Block pronksi. Ta võistles ka 2006. aasta Rally America Rahvusvahelisel Meistrivõistlustel, kus ta lõpetas kokkuvõttes teisena.