Keha

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel on keha mõistest füüsikas; tugevusõpetuse mõiste kohta vaata artiklit keha (tugevusõpetus); muude mõistete kohta vaata lehekülge keha (täpsustus).

Keha ehk materiaalne keha on piiritletud ainehulk, mida iseloomustavad geomeetrilised mõõtmed ja mass. Keha mõiste füüsikas sõltub sellest, mida me konkreetselt uurime. Näiteks kui me uurime võimalusi saata orbiidile kosmoselaev siis üldjoontes peab arvestama kolme kehaga. Nendeks on Maa, kütus kosmoselaeva paakides ning laev ise. Samas kui uurida näiteks orbitaaljaamas mingi eseme, näiteks veepudeli liikumist, siis tuleb meil vaadelda tervet suurt kehade süsteemi kuhu kuuluvad nii kosmonaudid ise, kui ka igasugu muud laevas olevad esemed. Neid esemeid võib siis vaadelda kehadena.

Mõnikord jäetakse arvutustes arvestamata kas keha mass või keha ruumala ehk geomeetrilised mõõtmed. Kui keha mõõtmed jäetakse arvestamata, siis on tegemist punktmassiga ehk masspunktiga. Kui jäetakse arvestamata keha mass, siis on tegemist ruumilise kujundiga.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]