Kategooria arutelu:Põllumeestekogude poliitikud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Miks kaks sellist kategooriat, üks tühikuga, teine ilma? Adeliine 19. juuli 2017, kell 23:22 (EEST)

Üleriigilise erakonna nimi oli Põllumeestekogud ja üksikute valdade kohalike kogude nimetus oli põllumeeste kogud. Kui siia piisavalt elulugusid juurde tekib, saab teha alamkategooriad üksikute põllumeeste kogude kaupa. --37.157.102.50 19. juuli 2017, kell 23:42 (EEST)

meil on erakonnast artikkel nimekuju all Põllumeeste Kogud. V-o tuleks ühtlustada. Ja kas üldse on vaja teha eraldi kategooriad põllumeestekogude (kohalikud organisatsioonid) liikmetele?--Estopedist1 (arutelu) 20. juuli 2017, kell 12:17 (EEST)
Kindlasti tuleks ühtlustada, sest Põllumeeste Kogude nimelist erakonda pole kunagi olnud (oli Põllumeestekogud). Alamkategooriad tulevad siis, kui on piisavalt artikleid üksikute kogude liikmete kohta. --37.157.105.230 20. juuli 2017, kell 17:15 (EEST)

Ma nüüd kirjutan pikemalt. Loodan, et see on veenev ja tuleb kasuks. Eesti ajal oli üleriiklik erakond nimega Põllumeestekogud ja selle kohalikud allorganisatsioonid (aga igaüks iseseisev juriidiline isik) põllumeeste kogud. Mina ei ole neid nimetusi välja mõelnud. Põllumeeste kogudsid oli üle kolmesaja, keskmiselt üks igas vallas. Põllumeestekogud ja põllumeeste kogud likvideeriti 1939. aastal vastava likvideerimiskomisjoni poolt koos kõigi teiste erakondadega. Sellega lõppes Eesti-aegse erakonna juriidiline järjepidevus. Ilmselt oleks hiljem puhtalt lehelt tekkinud uus põllumeeste erakonna keskorganisatsioon ja 1939. aasta valdade piirides uued kogud (aga see on minu spekulatsioon). Paguluses asutati uued kogud (sealhulgas Göteborgi Põllumeeste Kogu) ja uued omavahel konkureerivad keskorganisatsioonid, mille omavaheline suhe pole mulle selge (Eesti Põllumeeste Kogude Esindus Paguluses, Eesti Põllumeeste Kogud Rootsis, vahest veel mõned). Paguluses tekkinud parteide kohta on mul äärmiselt vähe informatsiooni ja see teema pole mulle detailides selge, eriti, kui kaua nad eksisteerisid. Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu väitis oma asutamisel 1992 omavat järjepidevust Rootsi põllumeeste kogudega, detailid pole mul teada. Igatahes on ainuüksi nime järgi tegemist ühe põllumeeste koguga ja liikmete arvu poolest pisiparteiga. Üksikute põllumeeste kogude kategooriad tulevad, kui tekib piisavalt artikleid nende liikmete kohta. --37.157.105.230 20. juuli 2017, kell 17:45 (EEST)