Kasutaja arutelu:J

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere tulemast Vikipeediasse, J! Põnev on näha, kuidas Sa siin tegutsed. Andres 19:41, 27 Mar 2004 (UTC)

eijah... mis teha... juhtub ;P

Igasugu jutud :)[muuda lähteteksti]

Tõesti, MediaWiki on väga palju võimsust nõudev tarkvara. Installeerisin nalja pärast oma arvutile selle. Pentium 450 MHz, 128 SDRAM, Windows 98 SE, uusimad stabiilsed Apache, PHP ja Mysql. Esimisel jooksmisel tekitab Mediawiki need oma leheküljed. Selle kasutaja (mediawiki) kaastöö ühe lehekülje (50 kirjet) avamiseks läks ligikaudu kümme sekundit. Kuigi töötasid ka Winamp ja paar muud programmi, poleks see arvatavasti muutnud tõsiasja, et protsessor oli nö umbes. Korraliku linuxi serveri peal on asi muidugi tublisti kiirem, kuid nagu vahetevahel on tunda, on neilgi kiirusega probleeme. J 15:10, 28 May 2004 (UTC)


Miks Sa Hiinlase ära blokeerisid? Tegemist on algaja kirjutajaga, kellel ei ole tehnilisi võimalusi püsivat aadressi kasutada. Mingeid halbu kavatsusi tal ei ole. Konto loomine iseenesest ei võimalda ju Vikipeedia reegleid paremini ära õppida. Andres 07:23, 7 Jul 2004 (UTC)

Sul on õigus. Ehk siis ärme blokeerime anonüümseid proxisid? Kas sa mõtled püsiva aadressi all IP aadressi?
Tegelikult ma ei tunne asja. Anonüümsus (konto puudumine) on Vikipeedias täiesti aktsepteeritav. Ma sain aru nii, et asi oli praegu selles, et kasutati järjest erinevaid aadresse. See toimus ilmselt tehnilistel põhjustel. Blokeerimine on äärmuslik abinõu, kui tegemist on järjekindla vandalismiga. Antud juhul vandalismiga tegemist ei olnud. Blokeerimise asemel tuleb püüda võtta anonüümse kasutajaga ühendust ja selgitada, mida võiks teisiti teha. Seda tuleb teha delikaatselt, et mitte teda eemale peletada. Andres 20:32, 7 Jul 2004 (UTC)

Ma ei saanud üldises arutelus vastata. Minu meelest võib vabalt jätta sama pildinime mis originaalis. Eestikeelsete nimedega on ka raskusi, sest pildinimes ei tohi olla keerulisi tähti, vähemalt vanasti ei tohtinud. Tähtis on ainult, et igal pildil oleks erinev nimi. Andres 14:56, 15 Aug 2004 (UTC)


Tere tulemast tagasi! Andres 10. juuni 2006, kell 13.42 (UTC)

Kahjuks olen siiski veel üldiselt "eemal". Pean tunnistama, et vikipeedia on muutunud minu jaoks vähem prioriteetseks. Ka hoiavad mind paljud tagasi muud kohustused, ajapuudus ning üldiselt kiirenenud elutempo. Kui Jumal lubab, naasen aeg-ajalt taas. Kõike parimat teile! J 29. november 2006, kell 20:07 (UTC)

Aderkasi vapp[muuda lähteteksti]

Palun täpsemalt. Kust on saadud Aderkasi vapi pilt? Kus võib leida vapi kirjelduse? Huviline.

Ma olen vist vale inimene, kelle käest seda küsida. J 28. november 2006, kell 13:22 (UTC)

Pilt[muuda lähteteksti]

Tere! Palun lisa pildi Võru Suurkannataja Ekateriina kirik2.jpg juurde sobiv litsentsimärgis. Pikne 19. mai 2010, kell 19:49 (EEST)

Pilt:Johannes Karlson.jpg[muuda lähteteksti]

Tere! Kas on alust arvata, et selle pildi varalised autoriõigused kuuluvad kogudusele? Kas pildi autoriõiguse kehtivus võib olla lõppenud (st anonüümse autori töö avaldamisest või autori surmast on möödunud 70 aastat)? Kui on teada, kellele õigused kuuluvad, tuleks edastada aadressile permissions-etättwikimedia.org luba, milles varaliste autoriõiguste valdaja kinnitab, et on nõus pildi avaldamisega valitud litsentsi tingimustel. Pikne 25. mai 2014, kell 20:36 (EEST)

Minu teada on see sõjaeelne pilt. Lihtne matemaatika ütleb, et üle 70. aasta vana. Kas võiksite palun täpsustada esimese Eesti Vabariigi ja nõukogude-aegseid autoriõiguse seadusi, et võiksin anda täpsema vastuse küsimuses, kas kogudus omab pildi varalisi õigusi tänase õigusruumi kontekstis? Kui kogudusel on varalised õigused, siis on meil koguduse luba on olemas nagu ka pildi juures enne kirja panin. - J (arutelu) 26. mai 2014, kell 09:07 (EEST)Reply[vasta]
Üldjoontes tuleks lähtuda praegu kehtivast autoriõiguse seadusest. Kogudusele võiks varalised autoriõigused kuuluda näiteks siis, kui on teada, kellelt kogudus need päris või milliste lepingute alusel need kogudusele üle on kandunud. Kui see pole teada, siis võiks pigem arvata, et õigused kuuluvad autorile (tema pärijatele). Kui autor on teada, ei pruugi tema surmast olla möödunud 70 aastat. Kui koguduse käest on põhjust luba küsida, siis luba on ikkagi hea tõendada (sellest pisut pikemalt siin). Kui neid asjaolusid ei õnnestu selgitada, siis pilt pigem ei sobi Vikipeedias kasutamiseks. Pikne 26. mai 2014, kell 20:18 (EEST)
...ja kui autor ei ole teada, siis jällegi pilt kõlbab...  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 26. mai 2014, kell 20:42 (EEST)Reply[vasta]

Väimela ja Loewenid[muuda lähteteksti]

Juhin tähelepanu, et Väimela mõis ei kuulunud kunagi Löweni aadlisuguvõsale. Küll aga kuulus see Loewenitele, kes olid Gerhard Ludwig von Löwenwolde järeltulijad. Seega on tegemist kahe erineva suguvõsaga.--The Prince of Tartu (arutelu) 14. jaanuar 2020, kell 17:03 (EET)Reply[vasta]

Tänan tähelepanu juhtimast! Küllap saite juba isegi aru, et minu eksitus tekkis vigasest lingist artiklis Väimela mõisa Loewenite kalmistu, mille te just ära parandasite. :-) --J (arutelu) 14. jaanuar 2020, kell 18:24 (EET)Reply[vasta]

How we will see unregistered users[muuda lähteteksti]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4. jaanuar 2022, kell 20:15 (EET)

Eestikeelne Vikipeedia 20[muuda lähteteksti]

Hea administraator!

Seoses eestikeelse Vikipeedia sünnipäevaga oled oodatud 24.08 kell 17.00 aadressil Struve4, Tartu. Nimelt sooviksime administraatoreid tehtud töö eest tänada seekord pisikese füüsilise meenega.

Palun anna aadressil kaebi@wikimedia.ee märku, kas saad tulla ja kui ei saa, siis anna vihje, kuidas saaksime tunnustuse Sinuni toimetada! K2suvi (arutelu) 8. august 2022, kell 10:06 (EEST)Reply[vasta]