Kara

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib ansamblist; muinaspõhja jumala kohta vaata artiklit Kara (jumal)

Kara (2012)

Kara (korea keeles 카라) on Lõuna-Korea popmuusikaansambel. Ansambel loodi 2007. aastal.

Bändi nimi tuleb kreeka sõnast χαρά, mis tähendab rõõmu, kuid mida bänd tõlgendas meeldiva meloodiana.

2005. aastal lõpetas tegevuse Lõuna-Korea populaarne tüdrukutebänd Fin.K.L ja mõnda aega ei olnud Lõuna-Koreas väga menukat tüdrukutebändi. Selle niši pidi täitma Kara ja avalikkuse ootused olid kõrged. Bändi liikmed valis välja Lõuna-Korea tuntuim muusikaagentuur DSP Media, kes valis ka nende laulud ja otsustas nende kuvandi üle.

2007. aastal hakkas bänd tegutsema, esialgu kvartetina, avaldas singli "Break it" ja sama aasta märtsis plaadi "The First Blooming". Bänd püüdis läbi lüüa tugeva naise kuvandiga ning teha muusikat rütmi ja bluusi stiilis. Kuid avalikkus ei võtnud neid hästi vastu ja ärilises mõttes esikplaat äpardus. Järgmisel aastal lahkus Kim Sung-hee bändist oma vanemate survel ja tema asemele võeti kaks uut liiget Go Ha-ra and Kang Ji-young.

Kara (2009)

Bänd muutis oma kuvandit, püüdes välja näha loomulik ja armas, ning muusikastiili. 2008. aasta juulis ilmus neilt minialbum "Rock U". 2009. aastal ilmunud "Honey" oli bändi esimene laul, mis jõudis Lõuna-Korea edetabeli tippu. Sama aasta juuli ilmus nändi teine stuudioalbum "Revolution" ja sellelt sai hitiks laul "Mister".

Kara laiendas oma tegevust Jaapanisse ja osutus sealgi ülimalt populaarseks. Laulu "Mister" müüdi seal 2,4 miljonit eksemplari, millega osutus Jaapani kõigi aegade edukaimaks tüdrukutebändi singliks. Mittejaapanlastel on raske Jaapanis läbi lüüa, kuid Karat aitas see, et nad laulsid jaapani keeles ja nägid ka ise jaapanlaste moodi välja. Nende rekordi ületas juba järgmisel aastal jaapani tüdrukutest koosnev bänd AKB48. Ent Lõuna-Korea kõigi aegade edetabelis ei tõusnud "Mister" ega Kara järgnevad singlid ega albumid kõrgele kohale, sest bänd tegutses põhiliselt Jaapanis.

15. märtsil 2012 sai Karast esimene bänd, mis laskis müügile neid endid kujutavad nukud. Neid müüdi Jaapanis ja Lõuna-Koreas. 18. juunil 2012 lisandus bändi oma lõhnaaine. See töötati välja Pariisis ja oli väidetavalt mõeldud kingituseks lojaalsetele fännidele, ent seda ka müüdi.

Kara (2015)

2014 otsustasid Kara kaks liiget DSP Mediaga lepingut mitte pikendada. Nicole hakkas sooloartistiks ja Jiyoung Jaapanis näitlejaks. DSP Media otsustas nende asemele uue liikme võtta ja korraldas telekonkursi, mille võitja sai bändi uueks liikmeks. Osales 7 lauljat, neist 3 olid lagunenud tüdrukutebändi Puretty liikmed ja veel 2 olid varem osalenud laulustaarisaates. 1. juulil 2014 kuulutati võitjaks ja Kara uueks liikmeks Heo Youngji. Kuid Ahn Sojin, keda ei valitud, sooritas 8 kuud hiljem enesetapu.

15. jaanuaril 2016 teatas DSP Media, et Gyuri, Seunyeoni ja Hara leping lõppes ning kompanii neid ei pikendanud. Sellega saatis DSP Media bändi laiali. Youngji, kellel on DSP Mediaga endiselt leping, jätkab sooloartistina.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Esinejanimi Kodanikunimi Sünniaeg
Romaniseeritud Korea tähtedega Romaniseeritud Korea tähtedega
Gyuri 규리 Park Gyuri 박규리 21. mai 1988 (35-aastane)
Seungyeon 승연 Han Seungyeon 한승연 24. juuli 1988 (35-aastane)
Hara 하라 Goo Hara 구하라 13. jaanuar 1991 (33-aastane)
Nicole 니콜 Jung Yong Joo 정용주/정니콜 7. oktoober 1991 (32-aastane)
Jiyoung 지영 Kang Jiyoung 강지영 18. jaanuar 1994 (30-aastane)
Sunghee 성희 Kim Sunghee 김성희 17. mai 1989 (34-aastane)
Youngji 영지 Heo Young-ji 허영지 30. august 1994 (29-aastane)