Kalmar Ulm

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kalmar Ulm Blasius Hochgrewe monumendi juures
Foto: Ave Maria Mõistlik, 12. september 2015

Kalmar Ulm (ristinimega Meletios Ulm[1]; sündinud 8. septembril 1969 Tallinnas) on eesti ajaloolane ja endine õigeusu vaimulik. Oli 2013–2017 Tallinna Linnamuuseumi direktor.

Ulm omandas teoloogia-alase bakalaureuse- ja magistrikraadi Ateena Riiklikus Ülikoolis ja kaitses 2006. aastal Kreekas Thessaloníki Aristotelese Ülikoolis doktorikraadi teoloogias. Tema väitekirja teemaks oli "Eesti õigeusu kirik minevikus ja olevikus ning selle suhe Oikumeenilise Patriarhaadiga".[2] Tema töö on kirjutatud uuskreeka keeles.

Tegevus vaimulikuna[muuda | muuda lähteteksti]

Ulm pühitseti 10. aprillil 1994 diakoniks Konstantinoopoli Püha Georgi peakirikus Derkoni metropoliidi Konstantinose poolt. Ta sai ristinime "Meletios" Konstantinoopoli patriarhi Meletios IV järgi. Ta pühitseti 20. aprillil 1996 preestriks Ateena Gervasiuse kirikus Deanliai piiskopi Damaskinose poolt.

Ta oli kogudust hooldavaks preestriks Põltsamaa Püha Vaimu koguduses (aastatel 19992004) ja Tallinna Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna piiskoplikus koguduses, mille taasmoodustamises ta osales. [3]

Ulm on olnud Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanuse sekretär.

Alates 2005. aastast pole enam preestrina tegev. [4]

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

2007. aastast alates töötas Ulm Tallinna Linnamuuseumis teadurina ja alates 2008. aastast muuseumi arendusjuhina.[5] 1. maist 2013 kuni 2017. septembrini töötas Kalmar Ulm Tallinna Linnamuuseumi direktorina.[6] Sellele ametikohale valiti ta konkursikomisjoni poolt ühehäälselt.[5][7] Muuseumi direktorina on Ulm viinud läbi Tallinna bastionikäikude renoveerimist ja Neitsitorni taasavamise. Alates 2017. septembrist töötab Tallinna Linnamuuseumis vanemteaduri ametikohal.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ulm on 6. septembrist 2013 Keskerakonna liige. 2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel kandideeris ta Tallinna volikokku Keskerakonna nimekirjas, saades 19 häält ega osutunud valituks.[8]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kalmar Ulm on abielus, tal on tütar ja poeg.[9]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]