Jony Ive

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jony Ive
Jonathan Ive (OTRS).jpg
Sünninimi Jonathan Paul Ive
Sündinud 27. veebruar 1967
Chingford, London, Suurbritannia
Rahvus Britt
Alma mater Northumbria Ülikool
Tegevusala tootedisain
Töökoht Kuningliku Kunstikolledž kantsler (2017-)
Apple Inc. tootedisainijuht (2015-2017)
Apple'i tootedisaini vanemasepresident (1997-2015)
Abikaasa Heather Pegg

Sir Jonathan Paul "Jony" Ive, KBE, HonFREng, RDI, (sündinud 27. veebruaril 1967) on Briti arhitekt ja tootedisainer, kes oli endine tootedisainijuht (CDO) Apple'is, ja on Kuningliku Kunstikolledži kantsler Londonis.

Ta töötas Apple'is 1992. aasta septembrist 2019. aasta juunini. Pärast mitu aastat Apple'i tooteid disainides edutati ta hilis 1990ndatel pärast ettevõtte asutaja Steve Jobsi tagasitulekut tootedisaini vanemasepresidendiks (ametlikult: Senior Vice President of Industrial Design). 2015. aastal edutati ta Apple tootedisainijuhiks. Töötades Steve Jobsiga lähestikku Apple'is, disainis ta mitmeid Apple'i tooteid nagu iMac, Power Mac G4 Cube, iPod, iPhone, iPad, MacBook ja Apple'i mobiiloperatsioonsüsteemi iOS kasutajaliidese osi. Ta aitas disainida ka mitmeid Apple suuremaid arhitektuurilisi projekte nagu Apple Park ja Apple Store'id.

Sündinud Londonis Suurbritannias, kus ta elas, kuni ta vanemad kolisid Staffordi, kui Ive oli 12aastane. Ive õppis Newcastle'i Polütehnikumis (hiljem ümber nimetatud Northumbria Ülikool), õpingute ajal sai ta oma töid näidata Design Museumis. Pärast lõpetamist Newcastle'is Ive palgati Londonis baseeruva disaini-idufirma Tangerine poolt, kus ta tegi tootedisaini[1] Ive alustas tööd Apple'is 1990ndate algul, kus ta disainid kümnendi PowerBooki ja Maci arvuteid. Teda kutsuti 2017. aasta mais ühinema Kuningliku Kunstikolledžiga, et töötada seal kolledži juhina, kes töötab tähtajaliselt viieks aastaks kuni 2022. aasta maini.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Jony Ive, Apple designer who started career at tangerine, sets up studio". 20. juuli 2019. Vaadatud 22.01.2020. Inglise keeles.