InfoFinland.fi

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

InfoFinland on mitmekeelne veebileht, kuhu kogutakse kokku tähtis teave Soome elama asumist planeerivale või juba siin elavale inimesele. Veebileht teenindab ka ametkondi, olles abiks mitmekeelsel teavitamisel.

Kasutaja leiab InfoFinlandist usaldusväärset emakeelset teavet Soome elama asumise, töö, õppimise, eluaseme, koolituse, tervishoiu, perekonna, probleemsete olukordade ja vaba aja veetmise kohta. Veebilehtedel on lisaks kohalikku teavet Helsingi piirkonnast (Helsinki, Espoo, Vantaa ja Kauniainen), Turust, Tamperest, Kokkolast, Ylivieska piirkonnast, Raahe-Kalajoki piirkonnast, Raahest, Siikajoest, Pyhäjoest, Kalajoest ja Merijärvest, Oulust ja Rovaniemist.

Veebiteenusel on kolm peamist sihtrühma:

  • Soomes elavad sisserändajad;
  • sisserändajatega tegelevad ametkonnad;
  • Soome elama asumist planeerivad välismaalased.

InfoFinlandi keeled on soome, rootsi, inglise, eesti, prantsuse, vene, somaali, türgi, araabia, pärsia, hiina ja hispaania. Keeleversioonid on identsed.

Finnishcourses.fi –kursuste otsing on osa InfoFinlandi teenusest. See teavitab soome ja rootsi keele kursustest Helsingi, Tampere ja Turu piirkondades.

InfoFinlandi veebilehte haldab Helsingi linn. Riiklikud koostöö rahastajad on Soome töö- ja ettevõtlusministeerium, Soome haridus- ja kultuuriministeerium, Soome keskkonnaministeerium, Kela (Kansaneläkelaitos) ja Soome Maksuamet (soome Verohallinto).

Veebiteenuse InfoFinland nimi oli varem Infopankki. Nimemuutus toimus novembris 2018.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]