Indrek Leibur

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Indrek Leibur (pärisnimega Taavo Einsoo) (31. juuli 197717. märts 2022, Kostivere) oli tuntud kui sensitiiv Nõia-Ints.

Taavo Einsoo oli pärit paljulapselisest perest, kuid koos kuue venna ja kolme õega viidi nad juba väikeste lastena Viiratsi lastekodusse. Lastekodust võeti väike poiss koos kaksikõe Ingaga kasuperre, kes elas Võrus[1] . Kasuperes pandi tema uueks nimeks Indrek Puusepp. Nimemuutus Leiburiks toimus 2007. aastal, kui Indrek abiellus Tartu vanglas naisvangiga, kelle nimi oli Karmen Leibur.[2]

Mees sai tuntuks 2009. aastal saatest "Selgeltnägijate tuleproov", kuid esines ka 2010. aastal Kanal 2 saates "Tõehetk", kus Nõia-Ints jahtis miljonit krooni. Selles saates tuvastati valedetektori abil, kas inimene valetab või vastab tõepoolest absoluutselt ausalt.

2015. aastal rääkis ta avameelselt Tartu Ekspressile antud intervjuus enesevigastamisest. "Lõikasin parema kõrva maha, sest hääled mu peas ütlesid, et saan siis kosmosekuningriigi valitsejaks."[1]

Indrek Leibur oli 22 aastat olnud erinevates vanglates ja kinnipidamisasutustes, viimane neist oli Jämejala Psühhiaatriakliinik.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 "Suri Nõia-Intsuna tuntud Indrek Leibur". Kroonika. 18. märts 2022. Vaadatud 18. märts 2022.
  2. Anu Saagim. "Nõia-Ints: naised, palun ärge kirjutage mulle siivutuid kirju ja soovige minuga kokku saada!". Õhtuleht, 11. aprill 2021.