I Do, I Do, I Do, I Do, I Do

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"I Do, I Do, I Do, I Do, I Do" (eestikeelse pealkirjaga "Siis kui algas kõik") on ansambli ABBA repertuaari kuulunud laul. Laulu autorid on Björn Ulvaeus, Benny Andersson ja ABBA mänedžer Stig Anderson. Laul oli ülemaailmselt nende teine edukas singel pärast "Waterlood". Singel pärineb ABBA kolmandalt albumilt "ABBA" ja see ilmus müügilettidele 1975. aasta aprillis. Singli B-poolel oli laul "Rock Me".

Laul avaldati suhteliselt varsti pärast ebaedukat lugu "So Long" ning ta tõi ansambli uuesti tähelepanu keskpunkti. Laul sai populaarseks üle maailma, kuid jäi suhteliselt märkamatuks Suurbritannias. See oli ABBA esimene suur hitt Austraalias ja koos järgnenud singlitega ""Mamma Mia" ja "SOS" põhjustas sealmaal tõelise ABBA hulluse. Laul sai populaarseks pulmalauluna ja seda kasutati ka filmis "Muriel's Wedding" (1994), milles laul kõlab peategelase pulmas.

Laul jõudis edetabelites esikohale lisaks Austraaliale veel Uus-Meremaal, Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Šveitsis. Ka USA-s edetabelis Billboard Hot 100 jõudis laul 15. kohale, samas aga Suurbritannias jõudis laul üksnes 38. kohale. See on ainus ABBA singel, mis osutus edukamaks USA-s kui Ühendkuningriigis.

Eesti keeles sai laul tuntuks Reet Linna ja Lagle Alpiuse esituses ning kannab pealkirja "Siis kui algas kõik".