Henning Otte

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Henning Otte

Henning Otte (sündinud 27. oktoobril 1968 Celles) on Saksamaa poliitik, Kristlik-Demokraatlikust Liidust (CDU), Bundestagi liige.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Otte sündis 27. oktoobril 1968 Celle linnas Alam-Saksimaal. Pärast Hermannsburgi Kristliku Gümnaasiumi lõpetamist läbis ta sõjaväeteenistuse Bundeswehris ja reservohvitseride koolituse. Pärast seda tegi ta läbi pankurikoolituse Celle Sparkasse juures. Seejärel õppis ta Hamburgi Ülikoolis õigusteadust ning töötas advokaadina ühe terasetootmisega tegeleva firma juures.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Henning Otte astus 1994. aastal CDU-sse ning alates 1999. aastast kuulub ta CDU Celle piirkonna eestseisusse. Alates 2006. aastast on ta Euroopa Rahvapartei eestseisuse liige. Alates 2007. aastast on ta CDU Alam-Saksimaa kirde piirkonna aseesimees.

Otte valiti 1996. aastal Bergeni linnavolikokku. Lisaks on ta kuulunud Everseni vallavolikokku ja Celle kreisi nõukokku. Otte on Celle kreisi maavanema asetäitja. 2005. aastal sai Alam-Saksimaa valimisnimekirja alusel Saksamaa Bundestagi (parlamendi) liige. 2009. aastal sai ta Celle-Uelzeni valimisringkonnast otsemandaadi Bundestagi, kui sai esimeses ringis 44,2% häältest, alistades sotsiaaldemokraadi Kirsten Lühmanni, kelle pääsu Bundestagi tagas siiski Alam-Saksi liidumaa nimekiri. Ta on Saksa Bundestagi Riigikaitse komisjoni liige. Asendusliikmena on ta tegev ka välispoliitika probleemidega tegeleva komitee juures.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Henning Otte on protestant. Ta on abielus ning tal on neli last. Tema huvideks on sport (jalgpall ja jooksmine), loodus, jahipidamine ja muusika.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]