Helve Võsamäe

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Hoiatus! Võimalik autoriõiguste rikkumine!
Kui on olemas/saadud luba teksti kasutamiseks litsentsi CC BY-SA 3.0 tingimustel, siis edasta aadressile permissions-etAt char.svgwikimedia.org kiri, milles autor kinnitab, et on nõus teksti kasutamisega selle litsentsi tingimustel.

Võimalikuks lahenduseks on ka teksti ümbersõnastamine, sest faktid ei ole autoriõigustega kaitstud.

  Teksti allikas: https://kultuur.postimees.ee/4360537/lahkunud-on-eesti-raadio-kauaaegne-muusikatoimetaja-helve-vosamae

Helve Võsamäe (16. jaanuar 193827. detsember 2017) oli eesti raadioajakirjanik.

Võsamäe kasvas üles Tallinnas ning lõpetas 1961. aastal Tartu Ülikooli eesti filoloogina. Samal aastal asus ta tööle Eesti Raadiosse, kuhu jäi 44 aastaks.

Helve Võsamäe alustas kuuldemängude toimetuses, edaspidi töötas kirjade osakonnas ja oli 1973. aastast muusikatoimetaja. Koos abikaasa Edgar Selbergiga toimetas ta üht kõigi aegade populaarseimat raadiosaadet – „Muusikalist tundi”. 1964. aastal alguses saanud mitmekesise muusikavalikuga „Muusikaline tund” oli eetris kolm aastakümmet ja pakkus kuulajatele teadmisi, elamusi ning osalemisrõõmu.

Suure populaarsuse saavutasid „Muusikalise tunni”» viktoriinid („Õige valik”), muusikamängud ja aktiivsete osalejate suvised Eestimaa ekskursioonid, mida mäletatakse siiani. 1971. aasta auditooriumiuuringu andmetel kuulas „Muusikalist tundi” lausa 95% elanikkonnast. Aastatel 1996–2005 oli Helve Võsamäe Eesti Raadio arhiivitoimetaja. 1999. aastal pälvis ta Eesti Raadio elutööpreemia.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]