Harry Styles

Allikas: Vikipeedia
Artiklit tuleb tõlkida ja kohandada!
Harry Styles
Harry Styles Toronto 2.jpg
Info
Sünninimi Harry Edward Styles
Sündinud 1. veebruar 1994
Holmes Chapel
Päritolu Suurbritannia
Stiil(id) Popmuusika
Amet(id) Laulja, laualukirjutaja, näitleja
Tegev 2010–

Harry Styles (sündinud 1. veebruaril 1994 Holmes Chapelis, Ühendkuningriigis) on inglise laulja.[1]

Muusikuna[muuda | muuda lähteteksti]

White Eskimo[muuda | muuda lähteteksti]

Ta oli koolibändi (ingl k school band) White Eskimo laulja[2], bändi kitarrist oli Haydn Morris, basskitarrist Nick Clough ja trummar Will Sweeny. Nad osalesid võistlusel Battle of the Bands, mille nad ka võitsid.

The X Factor[muuda | muuda lähteteksti]

Ta sai tuntuks Suurbritannia televõistluses "The X Factor", kus määrati bändi One Direction koosseisu, mille liikmed on ka Louis Tomlinson, Liam Payne, Zayn Malik ja Niall Horan.

Harry Edward Styles on bändi noorim liige. Styles laulis X-Faktori eelvoorus laulu "Isn't She Lovely" ja sai kohtunikelt positiivset vastukaja. Bootcampis laulis ta "Stop Crying Your Heart Out".

Saatesarja "The X Factor" võtete ajal (ka enne võtetel osalemist) käis 16-aastane Styles osalise tööajaga tööl Holmes Chapeli pagaritöökojas W. Mandeville Bakery.[3]

Harry ütles, et X-Factoris osalemine andis talle palju rohkem enesekindlust muusikuna.

One Direction[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis One Direction

Harry Styles on Briti-Iiri poistebändi One Direction laulja. Popmuusika bänd sai Suurbritannia The X Factori seitsmendal hooajal kolmanda koha. One Directioni esimene singel What Makes You Beautiful ilmus 11. septembril 2011.

Harry on ölenud: "Me tahame natuke raskemat kitarri, rohkem trummi, rohkem elu maitset, kuna see on see, mida meile meeldib teha," ütles Harry nende järgmise albumi kohta. "Me oleme 18-aastased ja on tähtis, et meile ka meeldiks see, mis me teeme. See ei oleks hea, kui me ei naudiks seda, mida teeme ja mis me oleme."

Styles 2014 ARIA Music Awards il, Sydney, 26. novembril 2014

Eeskujud[muuda | muuda lähteteksti]

Lapsena armastas Harry laulmist, märkides, et Elvis Presley avaldas talle suurimat mõju ja ka The Beatles, kelle muusikat kuulas ka ta isa. The Beatlesi kohta on Harry öelnud: "Ma ikka kuulan nende muusikat aina uuesti ja uuesti. Nad on suured inspiratsiooni allikad ja eeskujud."

Mõjutanud on teda ka Foster the People, Coldplay ja Kings of Leon. Styles imetleb tihti Coldplay Chris Martinit.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Harry jalgpallitreeneri arvates püüdis Harry 6-aastaselt kuidagi trennides küll osaleda, kuid saavutused, võrreldes eduga vastassoo hulgas-("tüdrukutemagnet"), olid pigem kesised.[4]

Ta vanemate nimed on Anne Cox ja Des Styles, tal on vanem õde Gemma. Ta oli seitsmene, kui ta vanemad lahutasid. Ta ema abiellus hiljem uuesti Robin Twistiga. Tema vanemate lahutuse kohta ütles Harry, et "See oli üsna imelik aeg. Ma mäletan, et nutsin selle pärast. Ma ei saanud päris aru, mis toimus. Ma olin lihtsalt kurb, et mu vanemad ei saanud enam omavahel läbi." Ta isa meenutab: "Üldiselt ei näinud teda nutmas nii palju nagu mõned teised lapsed nutsid- ta polnud emotsionaalne või nuttev beebi- aga ta nuttis siiski." Ta vanemad üritasid rahustada oma paanikas poega, öeldes, talle, et isa ei lahku kohe. Perekond maadles selles situatsiooniga paar aastat ja siis astus isa lõpuks majast välja.

Harry oli seitsmene kui tema vanemad, ema Anne Cox ja isa Des Styles, lahutasid.[5]

Peale lahutust kolisid Styles ja ta vanem õde koos emaga kaugemale, Cheshire. 12-aastasena kolis ta tagasi Holmes Chapeli. See oli siis, kui ta ema kohtas ta kasuisa Robin Twisti. Styles ütles, et ta oli väga õnnelik, kui Twist ta emale abieluettepaneku tegi.

Harry Styles käis lühikest aega inglise saatejuhi Caroline Flackiga, see aga tekitas laialdase 'meediakära' nende 15-aastase vanusevahe tõttu. Ta on olnud suhtes Taylor Swifti ja Kendall Jenneriga. Suhe Kendalliga oli aga ainult kuulujutt.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Harry Edward Styles
  2. Crewe Chronicle
  3. Kate Simms
  4. Global Radio
  5. Daily Record (Scotland)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]