Hardtechno

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hardtechno on suhteliselt uus stiil teknos/new beat, mis arenes välja schranz'ist ja hardcore techno'st.

Esimene hardcore techno alla liigitatud teknoproduktsioon ilmus 1991. aastal plaadifirmade PCP ning Industrial Strength väljaandel. Kui tekno muutus pehmemaks, kaugenes hardcore sellest ja muutus aastatega omaette muusikastiiliks.1990. aastate lõpus sai populaarseks uus ja eriti karm teknostiil, mis algas schranz'i liikumisest ning mida nüüd nimetatakse hardtechno'ks. Tegu on väga kiire stiiliga, tavaliselt on tempo umbes 150–170 lööki minutis, sageli töödeldakse muusikasse ka moonutatud hääli ning võimsaid lööke tugeva bassiga.

Aastaks 2007 sisaldasid peaaegu kõik suured Euroopa teknofestivalid, näiteks I Love Techno, Mayday, Nature One, Mysteryland jne, vähemalt ühte hardtechno lava või artisti.

Hardtechno peamised DJ-d/produtsendid on DJ Rush, Robert Natus (teda peetakse ühtlasi ka hardtechno loojaks, mitte segi ajada Eesti arhitektiga), Felix Kröcher, Sven Wittekind, Boris S, Viper XXL, Frank Kvitta, DJ Amok, Matt M. Maddox, Arkus P, Tomash Gee, Leo Laker, Greg Notill, Seema, Hilarious, O.B.I., Reset, Marcel Costeau, freQuency, Pet Duo, DJ Ocram jne.