Hancavičy

Allikas: Vikipeedia
Hancavičy

valgevene Ганцавічы * / Hancavičy *transkriptsioon: Gantsavitšõ
vene Ганцевичи (Gantsevitši)

Elanikke 13 355 (1.01.2024)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 52° 46′ N, 26° 26′ E
Hancavičy (Valgevene)
Hancavičy

Hancavičy (transkribeerituna Gantsavitšõ) on linn Valgevenes Bresti oblastis, Hancavičy rajooni halduskeskus. Leedu keeles Hancavičai või Gancevičiai, poola keeles Hancewicze. Hancavičy asub Cna jõe kaldal, linna läbib raudteeliin Baranavičy-Łuniniec.

Linna piirides on kolm keskkooli, gümnaasium, lütseum ja internaatkool. Hancavičys on ka kultuurimaja. Antakse välja ajalehte Савецкае Палессе ja rajoonilehte Ганцавіцкі час. Hancavičys on toiduainetetööstus, seal töödeldakse puitu ja valmistatakse ehitusmaterjale. Asula lähistel asub Venemaale kuuluv radarijaam.

Linnas asub koduloomuuseum. Linna piiridesse jääb ka 1840ndatel rajatud mõisakompleks.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Hancavičy nime kandis XVII sajandi asutatud mõis, mis alates aastast 1733 kandis Hancavičy nime. Selle juurde rajati aastal 1884 samanimeline raudteejaam, mille ümber hakkasid tekkima ettevõtted. Selles piirkonnas asunud asulat, tänapäeva linna eelkäijat, hakati Hancavičyks nimetama aastal 1898.

Aastast 1921 oli Hancavičy Poola koosseisus, toona hävitas suur tulekahju aastal 1934 suure osa asulast. 1939. aastal liideti Valgevene NSV-ga, aastal 1940 sai asulast rajoonikeskus ja alev. Linnaõigused sai asula aastal 1973. Nõukogude ajal asus linna juures raketihoiatussüsteem, seetõttu oli see kinnine linn.

Tuntud elanikke[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]