Laugur

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Hõljuklennuk)

Laugur, (eeldusega, et tegemist on nö. 'ekranoplaan'iga, analoogse tuletisega nagu 'aeroplaan') on lennumasin, mis oma põhiliikumisviisil lendab vee- või jääpinna kohal mõne meetri kõrgusel kiirusega 200 kuni 550 km/h, kasutades selleks pinnaefekti.

"Lauguri" liikumispõhimõte erineb hõljuki omast. "Laugureid" on seni ehitatud pigem militaarotstarbel. "Laugurite" kasutuselevõttu tsiviilotstarbel pärsib nii õigusaktide puudumine kui ka nende lennuvahendite tehno- ja mehitamisnõuded. "Lauguritega" liigeldakse laevakerede kõrgusel, kuid "laugurite" ja laevade liikumiskiirus ning manööverdusvõime on väga erinevad. Lisaks on väiksed "laugurid" lainetuse suhtes üpris tundlikud.[1]

Rahvusvahelises laevakokkupõrgete vältimise eeskirjas (COLREG) on ekranoplaani tõlkevasteks valitud lendlaev, mis on sisult ebatäpne.[2] Seetõttu on Merekeele nõukoda soovitanud kasutada terminit "laugur" või laugurlaev.[3]

COLREGi kohaselt peab "laugur" lendu tõustes, vette laskudes ja veepinna kohal lennates hoiduma kõigist laevadest eemale ning mitte häirima nende liikumist. Veepinnal liikuv "laugur" peab järgima COLREGi juhtimis- ja liiklemisreegleid nagu laev.

Hõljuklennuk (ka ekranoplaan)

Tehnikaleksikon esitleb "laugurit" kui hõljuklennukit, mis ei saa vee-, maa- või jääpinna kohal lennata kõrgemal kui pool selle lennuaparaadi enda tiivaulatust. Selle õhusõiduki tiiva ja ülelennatava pinna vahele moodustub kiirel liikumisel "õhkpadi", mis suurendab tiiva tõstejõudu, tõstejõu ja õhu takistusjõu suhe suureneb[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tauri Roosipuu, Jaano Martin Ots. Laugurid meie vetesse? Paat & Meremees 2016, nr 42
  2. Rahvusvahelise laevakokkupõrgete vältimise eeskirja konventsioon1. 16. detsembril 1991. a Eestis jõustunud välisleping – RT II 2005, 19, 64.
  3. Laugur. Inglise-eesti meresõnaraamat. (22.06.2016)
  4. Tehnikaleksikon. Valgus. 1981. p. 141. 

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]