Härra ja proua Smith

Allikas: Vikipeedia
Härra ja proua Smith
Mr. & Mrs. Smith
Žanr komöödia, märul
Režissöör Doug Liman
Stsenarist Simon Kinberg
Helilooja John Powell
Peaosades Brad Pitt
Angelina Jolie
Vince Vaughn
Kerry Washington
Adam Brody
Produtsent Lucas Foster
Akiva Goldsman
Eric McLeod
Arnon Milchan
Filmistuudio 20th Century Fox
Aasta 2005
Esilinastus Ameerika Ühendriigid 10. juuni 2005
Eesti 10. juuni 2005
Kestus 122 minutit
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Eelarve 110 miljonit dollarit
IMDb profiil

"Härra ja proua Smith" (ka "Hr. ja pr. Smith"; originaalpealkirjaga "Mr. & Mrs. Smith") on 2005. aasta romantiline märulkomöödia, mille lavastas Doug Liman ja millele stsenaariumi kirjutas Simon Kinberg. Filmi peaosades on Brad Pitt ja Angelina Jolie, kes kehastavad teineteisest tüdinenud abielupaari, kelle suhe võtab uut hoogu, kui selgub et mõlemad on palgamõrvarid, kes palgatud teineteist tapma.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

John (Brad Pitt) ja Jane Smith (Angelina Jolie) on olnud abielus "viis või kuus" aastat, kuid nende suhtest puudub igasugune kirg ja romantika ning nad käivad abielunõustaja juures.

Nad on mõlemad osavad palgamõrvarid, kes töötavad eri firmade jaoks, kuid neil pole teineteise ametist aimugi. Kui nad ühel päeval mõlemad korraga ülesandeks saavad tappa Benjamin Danz (hüüdnimega "The Tank"), saavad nad teineteise saladusele jälile. Mõlemad arvavad, et nende abielu on partneri jaoks olnud ainult suitsukate, niisiis pole neil probleemi teineteist elimineerida.

Algab "kassi-hiire mäng", mis eskaleerub suurejooneliseks lahinguks nende endi koduseinte vahel. Seejuures saavad nad aru, et ei ole võimelised teineteist tapma ning leiavad kaotatud kire ja armastuse uuesti üles.

Seejärel panevad mõlemad firmad pearahaks välja 400 000 dollarit ja mitukümmend palgamõrvarit asub neid taga ajama. John ja Jane näevad ainukese väljapääsuna anda firmadele nende elude eest vastutasuks Benjamin Danz, kelle nad kõigepealt vanglast välja peavad päästma. Danzi käest saavad nad teada, et ta oli kõigest firma poolt palgatud peibutis.

Samal ajal jõuavad teised palgamõrvarid neile järele ning nad taanduvad läheduses asuvasse kaubanduskeskusse, kus peavad maha suurejoonelise lahingu. Neil õnnestub vaenlased hävitada ning film lõppeb stseeniga abielunõustaja juures, kus mõlemad on tunduvalt õnnelikumad kui varem.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]