Gwen Stefani

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Gwen Stefani (2011)
Gwen Stefani (2009)
Gwen Stefani (2007)

Gwen Renée Stefani (sündinud 3. oktoobril 1969 Californias) on ameerika laulja ja näitleja.

18-aastasena liitus ta bändiga No Doubt, olles selle asutajaliige. Esialgu oli bändil 10 liiget, neist Stefani ainus naine. Hiljem bändi liikmete arv vähenes ükshaaval, kuni järele jäi 4 liiget, kellest moodustus püsiv koosseis.

Ta on 168 cm pikk ja ta on abielus Gavin Rossdale'iga, kes oli bändis Bush. Paaril on kaks poega, Kingston James McGregor Rossdale (sündinud 26. mail 2006) ja Zuma Nesta Rock Rossdale (sündinud 21. augustil 2008).

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

1997 nimetati "No Doubt" Grammy kandidaadiks uue esineja kategoorias, kuigi bänd asutati juba 1986, ja "Tragic Kingdom" rokkalbumi kategoorias. Mõlemad jäid võitmata.

1998 nimetati "Don't speak" Grammy kandidaadiks aasta laulu kategoorias ja lauljaga duo või bändi popesituse kategoorias. Jällegi jäid mõlemad võitmata.

2001 nimetati "Return of Saturn" Grammy kandidaadiks rokkalbumi kategoorias ega võitnud. Laul "Let Me Blow Ya Mind" nimetati Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks R&B või hiphoploo kategoorias ja võitis selle.

2002 pälvis Stefani esimese Grammy laulu "Let Me Blow Ya Mind" eest, mida ta esitas koos Eve'iga, parima koostöölaulu kategoorias.

2003 nimetati Stefani Grammy kandidaadiks kolmes kategoorias: albumiga "Rock Steady" poplaulualbumi kategoorias, sellel oleva lauluga "Hella Good" tantsusalvestuse kategoorias ja samuti sellel oleva lauluga "Hey Baby" lauljaga duo või bändi popesituse kategoorias. Neist viimase ta võitis.

2004 pälvis Stefani Grammy teist aastat järjest lauljaga duo või bändi popesituse kategoorias, seekord lauluga "Underneath It All".

2005 esitati Stefani Grammy kandidaadiks kahes kategoorias: lauluga "It's My Life" kolmandat aastat järjest lauljaga duo või bändi popesituse kategoorias ja lauluga "What You Waiting For?" poplaulu naisesituse kategoorias. Ta ei võitnud kumbagi. Seevasti Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks nimetati ta seitsmes kategoorias: lauluga "Rich Girl" läbimurde, visiooni, koostöö ja naisevideo kategoorias, lauluga "Hollaback Girl" singli ja suvelaulu kategoorias ning albumiga "L.A.M.B." albumi kategoorias. Ta võitis neist kolm esimest. Samal aastal nimetati ta Maailma muusikaauhinna, mida antakse ülemaailmse läbimüügi põhjal, kandidaadiks kahes kategoorias: uue naisesineja ja poprokkesineja kategoorias, pälvides neist esimese.

2006 esitati Stefani Grammy kandidaadiks viies kategoorias: albumiga "Love, Angel, Music, Baby" albumi ja poplaulualbumi kategoorias, lauluga "Hollaback Girl" salvestuse ja poplaulu naisesituse kategoorias ning lauluga "Rich Girl" laulukoostöö kategoorias. Lisaks nimetati ta maailma muusikaauhinna kandidaadiks poprokkesineja kategoorias. Ta ei pälvinud neist ühtki.

2007 esitati Stefani Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks naise kategoorias ja lauluga "The Sweet Escape" singli kategoorias. Kumbagi ta ei saanud.

2008 nimetati "The Sweet Escape" ka Grammy kandidaadiks poplaulukoostöö kategoorias ega võitnud seda.

2009 nimetati Stefani teine poeg Zuma Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks kuulsuse lapse kategoorias, aga ei võitnud.

2010 nimetati "L.A.M.B." Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks moejoone kategoorias, aga ei võitnud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]