Giuseppe Perverdi big band

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Giuseppe Perverdi big band
Tuntud kui GPbb, Perverdid, Giuseppe Perverdi
Päritolu Hiiumaa, Eesti
Stiilid punk, rock'n'roll
Tegev 2005-tänaseni
Plaadifirma Mountin Movers
Seotud esitajad HRR!, Kõrgepinge Rajoon, Homod Ojas
Veebileht http://www.giuseppeperverdi.com/
Koosseis
Juss Rebane
Hannes Mets
Erki Jesmin
Marek Kagadze
Liisa Tetsmann
Roland Palkov
Endised liikmed
Lauri Vaher
Kaspar Mürgimäe
Jako Kaups

Giuseppe Perverdi big band (ka GPbb) on eesti provokatiivne pungi/rock'n'roll'i kollektiiv, mis alustas tegevust 2005. aasta kevadel. Bändi koosseisu kuuluvad trummar Juss "Jussike" Rebane, soolokitarrist/vokalist Hannes Mets, kitarrist/vokalist Erki "Erkman" Jesmin, vokalist Marek "Frodo" Kagadze ja basskitarrist Roland "Rolts" Palkov.

GPbb-i koosseis on pidevas muutumises; aeg-ajalt on kollektiivi tegemistesse kaasatud ka vokalist Liisa “TitsMan” Tetsmann ning varem on kaasa teinud bassistina ja kitarristina Lauri "LaruMan" Vaher (2005–2008) ja bassistina Kaspar Mürgimäe (2006–2011). Ansambli esinemisi on võrreldud väikeste tuumaplahvatustega, mille epitsentriks on korraga lava- ja lavaesine.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Giuseppe Perverdi big band alustas kvartetina ning andis esimese kontserdi 2005. aasta 1. aprillil Hiiumaal, seda kuupäeva loetakse ka bändi sünnipäevaks. 28. jaanuarist 3. veebruarini 2008 oli lugu “Poisid seenele” Raadio 2 nädala demo. 2008. aastal kogus GPbb tuntust Noortebändi võistluse finaali jõudes. Ansambli viis demovoorust edasi nende venekeelne lugu “Telefon”, tegemist on vene klassikalise luuletusega, mis on bändi visiooni järgi ümber tehtud.

2009. aasta 1. mail avaldas bänd oma esimese kauamängiva "Töö", mis nimetati 2009. aasta juunis Eesti Ekspressi nädala albumiks. 2009 detsembris ilmus 3pea poolt kogumik nimega "Eesti Pops", mille 8. lugu on Giuseppe Perverdi big bandi "Maanteepiraadid". Ohtralt kõmu tekitanud video loole "Hoidke Eemale", mis kogus juba esimesel päeval YouTube'is enam kui 3000 klõpsamist, eemaldati nimetatud keskkonnast loetud tundide jooksul, kuna sisaldas suguakti arbuusiga[1]. 2010. aastal jõudis GPbb Jägermeister Rock Liiga poolfinaali ning tähistas oma 5. aastapäeva. 2011. aasta suve lõpul andis ansambel välja teise täispika albumi "Emaga voodis"[2], mille esimene singel "Nils Holgersson" on kevadest saadaval bändi kodulehel ka tasuta allalaadimiseks. Augustis 2014 avaldatud kolmas album "Pede Rass" ilmus tasuta allalaadimiseks bändi kodulehelt.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Töö" (2009)
  • "Emaga voodis" (2011)
  • "Pede Rass" (2014)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Perverdid lähevad emaga voodisse". Publik. 29. juuli 2011.
  2. "Skandaalse bändi Giuseppe Perverdi video eemaldati Youtube'ist suguakti tõttu arbuusiga". Eesti Päevaleht. 18. mai 2011.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]