Georgia Bulldogs

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Georgia Bulldogide logo
Uga VI, Georgia Bulldogide ametlik live maskott aastatel 1981–1990

Georgia Bulldogs on sportlikud võistkonnad, kes esindavad Georgia Ülikooli (UGA või Georgia). Naiste sportlikke võistkondi nimetatakse mõnikord Lady Bulldogs. Buldogid võistlevad NCAA I divisjonis ja on Kagu konverentsi (SEC) liikmed. Ametlik maskott on inglise buldog nimega Uga (tuletatud Georgia ülikooli lühendist), samas kui Uga kostüümiga tegelaskuju versioon on Hairy Dawg.

Ülikool toetab üheksateist spordiala-võistkonda: pesapall, meeste ja naiste korvpall, meeste ja naiste murdmaasuusatamine, naiste ratsutamine, jalgpall, meeste ja naiste golf, naiste võimlemine, naiste jalgpall, pehmepall, meeste ja naiste ujumine ja vettehüpped, meeste ja naiste tennis, meeste ja naiste kergejõustik ning naiste võrkpall. Need 19 võistkonda on 2013–14 õppeaastal võitnud kokku 45 riigi meistrivõistlust (sealhulgas 28 NCAA meistrivõistlust) ja 172 Kagu-konverentsi meistrivõistlust. 2006. aastal registreerisid Bulldogid kõigi riigi spordiprogrammide kõrgeima kasumimarginaali (vastavalt EADA aruandele), tuues sisse 23,9 miljonit dollarit.

Märkimisväärsed UGA meeste kergejõustiklaste seas on 1936. aasta suveolümpiamängudelt Berliinis 110 m tõkkejooksus olümpiakulla võitnud Forrest Towns ja 2012. aasta suveolümpiamängudelt Londonis kuulitõukes pronksmedali saanud Reese Hoffa.

UGA naiste kergejõustiklaste seas on olümpiakullad võitnud Gwen Torrence ja Shaunae Miller-Uibo, hõbemedali Hyleas Fountain ning pronksmedali Debbie Ferguson.