Gay-skinheadid

Allikas: Vikipeedia

Gay-skinhead'id ehk queer-skinhead'id on subkultuur, mille moodustavad skinhead-stiilis (eriti natsi-skinhead'ide kombel) riietuvad geid.

See subkultuur tekkis 1980. aastatel ja kujunes välja 1990. aastatel.

Berliini ajalehtedes on esinenud kuulutusi nagu: "Vajame ehtsaid fašiste sadomaso-õhtutele". Ajalehtedes on kutsutud skinheade homode sadomasoüritustele piitsutamisega lisaraha teenima. 1990. aastate lõpul võis Berliini homoklubides kohata kiilakaid tegelasi näiteks Screwdriveri, Kahlkopfi ja Landseri T-särkides. Samuti on natsi-skinheadide hulgas märgatavalt homosid. Saksamaal oli kõige prominentsem selle fraktsiooni esindaja Michael Kühnen, 1990. aastate alguse aktiivsemaid neonatse. Tema oma seksuaalset orientatsiooni ei varjanud ja väitis, et kamraadid peaksid üleüldse lõpetama igasuguse gay-bashingu. Ühes üleskutses väitis Kühnen, et rahvuslikus võitluses pole seksuaalne orientatsioon oluline ja et homode vihkamine olevat väikekodanlik - juudi ideoloogia üks osa. Kühneni mõju oli 1990. aastate alguse saksa natsiliikumises üsna tugev; piisav, et neonatside hulgas ilmutaksid oma seksuaalset orientatsiooni ka teised kamraadid. Asi läks nii kaugele, et eksisteerib omaette homoseksuaalsete natside tervitus: Kühneni tervitus. See on harilik Sieg heil! -imine, ainult et püsti aetakse vaid pöial, nimetissõrm ning sellest järgmine näpp. Õhtulehes oli 1990. aastatel kaanepilt Tartu noornatsist, kes just sama tervitusega fotograafile poseeris. Kas tegemist oli gay-skinheadiga, ei ole teada. Michael Kühnen aga suri AIDSi, nagu ka Nicky Crane.

On olemas selline oi! kogumik nagu "Strength through Oi!", mille kaanel on poolpaljas skinhead. See mees ongi Crane. Ta oli 1980. aastatel tähtis Londoni natsitegelane ja ka homoseksualist. Enne surma oli ta Londoni gay-tehnoklubi Heaven uksehoidja. Crane oli Inglismaal kuni surmani iidol paljudele noortele natsi-skinheadidele, kes ei tahtnud tema seksuaalsest orientatsioonist midagi kuulda, kusjuures Crane teenis veel raha gaypornoartistina.

Informatsioon pärineb osaliselt ka Aimar Ventsli artiklist "Eene, meene, muu, nazi bist du!".

Välislinke[muuda | muuda lähteteksti]