Mine sisu juurde

Frederick Windsor

Allikas: Vikipeedia

Lord Frederick "Freddie" Windsor (Frederick Michael George David Louis Windsor; sündinud 6. aprillil 1979 Londonis, Paddingtoni haiglas) on Kenti prints Michaeli ja Kenti printsess Michaeli poeg; tal on ka noorem õde Gabriella. Briti troonipärilusjärjestuses on Frederick 31. kohal.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta õppis Sunningdale'i koolis, Etoni Kolledžis ning hiljem Oxfordi ülikoolis klassikalist kirjandust.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Lord on töötanud pangas ning olnud Burberry jaoks modell. Praegu on ta muusikaarvustaja, peaasjalikult ajakirja Tatler jaoks.

Skandaalid[muuda | muuda lähteteksti]

Frederick on meedial hambus olnud kahe asja pärast. Esiteks on ta saanud süüdistuse kokaiini tarvitamise eest; tema karistus tühistati hiljem ning ta kaebas kohtusse Daily Maili, kes sellest vahejuhtumist loo oli kirjutanud. 2002 avaldati mitmeid lugusid, mis väitsid, et lord oli kuulunud ka nüüdseks tegevuse lõpetanud homoseksuaalsete meeste klubisse.

2007. aasta oktoobris lahvatanud skandaali, kus kaks meest asusid kuningliku perekonna liikmelt raha välja pressima väidetava seks- ja narkootikumide videoga, seostatakse Frederickiga. Kahtlusalune Ian Strachan on kinnitanud oma advokaatidele, et on kohtunud lord Frederick Windsoriga.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on abielus Sophie Winklemaniga. Neil on kaks tütart: Maud ja Isabella.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Smith, Julia Llewellyn (28. detsember 2023). "Lady Frederick Windsor is the Lady of Belgravia in a costume drama of her own creation on the cover of the February issue". Tatler (Briti inglise). Originaali arhiivikoopia seisuga 2.1.2024. Vaadatud 2. jaanuaril 2024.