Fortnite

Allikas: Vikipeedia
Fortnite
Fortnite'i logo
Arendaja Epic Games
Väljaandja Epic Games
Levitaja Epic Games
Platvorm Windows, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android
Väljalaskeajad 2017
Žanr mitmikmäng, ellujäämine, battle royale

Fortnite on videomäng, mis toodi turule 2017. aastal. Mängu on loonud ja seda arendab firma Epic Games.

Mängul on eraldi tarkvarapaketid, mis erinevad mängumoodide poolest, aga jagavad mängu üldist sisu ja mootorit. Mängu pakettide hulka kuulub "Fortnite: Save the World", mis on kooperatiivne laskmis- ja ellujäämismäng, kus kuni neli mängijat peavad tõrjuma zombi-laadseid olendeid ja kaitsma objekte endaloodud kaitserajatistega. "Fortnite Battle Royale" on tasuta mängitav lahingukuninga mäng, kus kuni 100 mängijat võitlevad selle nimel, et olla viimane ellu jääv inimene. "Fortnite Creative" on mängumood, kus mängijatele on antud täielik vabadus maailmade ja võitlusareenide loomiseks.

Esimesed kaks mängumodifikatsiooni avaldati 2017. aastal varase juurdepääsu märkusega, "Fortnite Creative" avaldati 2018. aastal.

"Save the World" on saadaval ainult platvormidel Windows, macOS, PlayStation 4 ja Xbox One, kuigi "Battle Royale" ja "Creative" on avaldatud lisaks ka Nintendo Switchi, iOS-i ja Androidi seadmetele.

Kuigi mõlemad kaks esimest mängu on Epic Gamesi jaoks olnud edukad, saavutas "Fortnite Battle Royale" hiilgava edu, kogudes rohkem kui 125 miljonit mängijat vähem kui aastaga ja teenides sadu miljoneid dollareid kuus.

Mängumoodid[muuda | muuda lähteteksti]

Fortnite on jagatud kolmeks mängumoodiks, mis kasutavad sama mängumootorit, on sarnase graafika ja mängumehhanismidega.

  • "Fortnite: Save the World" on mängumood, kus neli mängijat või rohkem töötavad missioonide saavutamiseks koos ühise eesmärgiga. Vastastiimiks on arvuti. Mängu tegevus toimub maailmas, kus 98% populatsioonist on tormi tõttu hävinud. Ellujäänud peavad võitlema zombilaadsete koletiste ("husks") vastu. Mängijad võtavad üle komandöride rolli, koguvad vahendeid, päästavad ellujäänuid ning kaitsevad seadmeid, mis aitavad kas koguda andmeid tormi kohta või tormi tagasi tõrjuda. Missioonidest saavad mängijad mitmesuguseid mängusisendeid, näiteks kangelastegelasi, relvade ja lõksude skeeme ning ellujääjaid. Neid saab mängu jooksul pidevalt ka edasi arendada.
  • "Fortnite Battle Royale" on mängijatevaheline ellujäämismäng, milles osaleb kuni 100 inimest. Osaleda saab üksinda, kahekesi või meeskonnas (üldiselt kolme- või neljaliikmelised). Relvitud mängijad hüppavad alla "võitlusbussist", mis liigub mööda mängukaarti. Juba maa peal olles peavad mängijad korjama relvi, esemeid ja muid vahendeid, proovides samal ajal ise ellu jääda, aga tappa teisi mängijaid. Mänguvooru vältel väheneb kaardi ohutu ala läheneva tormi tõttu. Mängijad väljaspool seda ohutut piirkonda kaotavad elusid kuni surevad või jõuavad tormi alalt välja. Selline mängulahendus sunnib mängijaid liikuma kokku kitsale maa-alale, mis omakorda tekitab tihedamat vastasseisu teiste mängijatega. Võitjaks saab vastavalt kas viimane solo(üks), duo(kaks) või squad(rühm. See maksab
  • "Fortnite Creative" on nn liivakastimäng (sandbox game), kus sarnaselt Minecraftile on mängijatele antud täielik vabadus luua mängusaarele kõike, mis mängu piirides võimalik. Samuti on võimalik korraldada rallisid ning erinevaid teisi võitlusi ja tegevusi.

Kahes esimeses mängurežiimis saavad mängijad kasutada kirkat, et hävitada kaardil olemasolevaid ehitisi ning koguda põhiressursse nagu puit, telliskivi ja metall. Järgnevalt saab mängija kasutada saadud materjale, et ehitada kaitseehitisi nagu seinad, põrandad ja trepid. Neid on võimalik ka edasi arendada, näiteks lisada uksi ja aknaid. Materjalid on oma vastupidavuselt erinevad, kuid materjali saab uuendada tugevama vastu, kui kasutada rohkem samat tüüpi materjali. "Save the Worldi" mängumoodis võimaldab see mängijatel luua kaitserajatisi või lõksudega varustatud tunneleid, kuhu meelitada huskse. "Battle Royale'is" loob see võimaluse mööda kaarti kiirelt liikuda, kaitsta ennast vastase tule eest ja piirata vaenlast edasi liikumast. "Creative'is" julgustatakse mängijaid enda kindlustuste rajamisel võimalikult loovad olema.

"Battle Royale'i" mängus on mitmesuguseid relvi, sama valdkonna relvad on eri värvi ehk eri tugevusega: hall ehk tavaline, roheline ehk ebatavaline, sinine ehk haruldane, lilla ehk eepiline ja oranž ehk legendaarne. Mängust on võimalik saada ja osta ka mängusisest raha – V-Buckse. V-Bucksidega saab mängija osta tegelasi, tantse, seljakotte, kirkasid ja vihmavarje. fortnite season 3 on uusim hooaeg.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]