Fortnite

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Fortnite
FortniteLogo]
Arendaja(d) Epic Games
Väljaandja(d) Epic Games
Levitaja(d) Epic Games
Platvorm(id) Windows, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android
Väljalaskeajad 2017
Žanr Mitmikmäng, ellujäämine, battle royale

"Fortnite" on videomäng, mis toodi turule 2017. aastal.

Mängu on loonud firma Epic Games. Mängul on eraldi tarkvarapaketid, mis erinevad mängumoodide poolest, aga jagavad sama üldist mängu sisu ja mootorit. Mängu eri pakettide hulka kuulub "Fortnite: Save the World", kooperatiivne tulistamise-ellujäämise mäng, kus kuni neli mängijat peavad tõrjuma zombilaadseid olendeid ja kaitsma objekte enda ehitistega, ja "Fortnite Battle Royale", tasuta mängitav lahingu kuninga mäng, kus kuni 100 mängijat võitlevad, et olla viimane inimene, kes ellu jääb. Mõlemad mängu modifikatsioonid avaldati 2017, varase juurdepääsu märkusega. "Päästa maailm" on saadaval ainult platvormidel Windows, macOS, PlayStation 4 ja Xbox One, kuigi "Battle Royale" on avaldatud lisaks nendele ka Nintendo Switchi, iOS-i ja Androidi seadmetele.

Kuigi mõlemad mängud on olnud Epic Gamesi jaoks edukad, saavutas "Fortnite Battle Royale" hiilgava edu, saavutades rohkem kui 125 miljonit mängijat vähem kui aastaga ja teenides sadu miljoneid dollareid kuus.

Mängumoodid[muuda | muuda lähteteksti]

Praegu on Fortnite jagatud kaheks mängumoodiks, mis kasutavad sama mängumootorit, on sarnase graafika ja mängumehhanismidega.

  • Fortnite: Save the World on mängumood, kus 4 mängijat või rohkem töötavad koos ühise missiooni eesmärgi saavutamiseks. Vastastiimiks on arvuti. Mängu tegevus võtab aset maailmas, kus 98% populatsiooni on välja hävinud tormi tõttu. Elljäänud peavad võitlema zombilaadsete koletiste ("husks") vastu. Mängijad võtavad üle komandöride rolli, koguvad ressursse, päästavad ellujäänuid ning kaitsevad seadmeid, mis aitavad kas koguda andmeid tormi kohta või tormi tagasi lükata. Missioonidest saavad mängijad mitmesuguseid mängusisendeid, näiteks kangelaste tegelasi, relvade ja lõksude skeeme ning ellujääjaid, mille kõiki atribuute on võimalik arendada kogudes kogemuste.
  • Fortnite Battle Royale on mängijatevaheline ellujäämis mäng, milles osaleb kuni 100 inimest. Osaleda saab üksinda, kahekesi (duo) või neljases meeskonnas (enamasti koosneb kolmest või neljast mängijast). Relvitud mängijad hüppavad alla "Võitlus bussist" mis ületab mängu kaarti. Maandudes peavad mängijad korjama relvi, tooteid ja ressursse, samal ajal proovides ellu jääda ja tappa teisi mängijaid. Vooru vältel väheneb kaardi ohutu ala sissetuleva tormi tõttu. Mängijad väljaspool seda ohutut piirkonda kaotavad elusid kuni surevad või jõuavad tormist välja. See sunnib mängima jäigas ruumis ja innustab mängijaid kohtuma. Võitjaks on vastavalt kas viimane üksikmängija, duo või rühm.

Mõlemas mängurežiimis saavad mängijad kasuta kirkat, et hävitada olemasolevaid struktuure kogu kaardil ning koguda põhiressursse nagu puit, telliskivi ja metall. Järgnevalt saab mängija kasutada materjali, et ehitada kaitserajatisi objektidega nagu seinad, põrandad ja trepid. Selliseid kaitserajatisi saab muuta, et lisada selliseid asju nagu aknaid ja uksi. Kasutatud materjalidel on erinevad vastupidavusomadused ja neid saab uuendada vastupidavamateks materjalideks, kasutades rohkem seda tüüpi materjale. Päästa maailma mängumoodis võimaldab see mängijatel luua kaitserajatisi või lõksudega varustatud tunneleid, kuhu meelitada huskse. Battle Royales see võimaldab mööda kaarti kiirelt liikuda, kaitsta ennast vastase tule eest ja piirata vaenlase edasi liikumast.

Battle Royale mängus on mitmesuguseid relvi, sama valdkonna relvad on eri värvi ehk eri tugevusega.Värvid on: Hall ehk Common, Roheline ehk Uncommon, Sinine ehk Rare, Lilla ehk Epic ja Kollane/Kuldne ehk Legendary. Mängust on võimalik saada ja osta ka mängusisest raha – V-Buckse. V-Bucksidega saab mängija osta tegelasi, tantse, seljakotte, kirkasid ja vihmavarje.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]