Fortnite Battle Royale

Allikas: Vikipeedia

"Fortnite Battle Royale" on 2017. aasta septembris PC-le, PS4-le, Xbox One-ile, Nintendo Switch-ile ja telefonidele välja antud videomäng. Mäng on tasuta allalaaditav internetist, kuid mängu PvE versioon "Save The World" on tasuline. Mängu töötas välja Epic Games.

"Fortnite Battle Royale" on mängumood "Fortnite"-is, kus 100 inimest võistlevad üksteisega ellujäämise nimel kas üksi, kahekesi või neljakesi. Mängus on ka torm, mis liigub ringikujuliselt, muutudes järjest väiksemaks, ajades mängijaid üksteisega kokku. Tormi sisse jäädes kulub mängijal elusid, mis võib lõppeda surmaga. Mängus saab võita ainult üks inimene või üks meeskond.

Mängus saab ka kulda koguda. Mängu teeb eriliseks just see, et seal on võimalik ehitada eri materjalidest treppe, seinu, koonuseid ja katuseid. Mängus on mitmesuguseid relvi, sama valdkonna relvad on eri värvi ehk eri tugevusega.Värvid on: Hall ehk Common, Roheline ehk Uncommon, Sinine ehk Rare, Lilla ehk Epic ja Kollane/Kuldne ehk Legendary. Relvi saab ka kulla eest paremaks teha rääkides erinevate karakteritega.Mängus saab ka craftida osade eest mida maast saab. Mängust on võimalik saada ja osta ka mängusisest raha – V-Buckse. V-Bucksidega saab mängija osta Tegelasi (skins), Tantse (emotes),seljakotte (Back Blings), kirkasid (pickaxes) ja Puritiibe (Gliders)