Paul Vent: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Epp (arutelu | kaastöö)
PResümee puudub
Akra (arutelu | kaastöö)
PResümee puudub
4. rida: 4. rida:


==Elulugu==
==Elulugu==
Vent omandas üldhariduse [[Tartu Reaalkool]]is, kust ta [[1917]]. aastal astus vabatahtlikult [[Vladimir]]i sõjakooli. Kommunistide riigipöörde tõttu jäi ta ohvitseriks ülendamata. [[Eesti Vabadussõda|Vabadussõja]] tegi kaasa vabatahtlikuna [[2. Ratsarügement|2. Ratsarügemendi]] koosseisus, lahingutes ülesnäidatud vahvuse eest ülendati [[lipnik]]uks. Vent võttis lahingutest osa lõunarindel, Läti vabastamisel ja [[Landeswehr]]i vastu. Ta oli pikka aega [[Ratsarügement|Ratsarügemendis]] tegev varustusalal ning tagalaülemana. [[1940]]. aastal oli Vent [[major]].
Vent omandas üldhariduse [[Tartu Reaalkool]]is, kust ta [[1917]]. aastal astus vabatahtlikult [[Vladimir]]i sõjakooli. Kommunistide riigipöörde tõttu jäi ta ohvitseriks ülendamata. [[Eesti Vabadussõda|Vabadussõja]] tegi kaasa vabatahtlikuna [[2. Ratsarügement|2. Ratsarügemendi]] koosseisus, lahingutes ülesnäidatud vahvuse eest ülendati [[lipnik]]uks. Vent võttis osa lahingutest lõunarindel, [[Landeswehr]]i vastuja ja Läti vabastamisel Ta oli pikka aega [[Ratsarügement|Ratsarügemendis]] tegev varustusalal ning tagalaülemana. [[1940]]. aastal oli Vent [[major]].


==Teine maailmasõda==
==Teine maailmasõda==

Redaktsioon: 6. märts 2008, kell 14:50

Paul Vent VR II/3 (11. veebruar 1900 Ahja vald1944 Lõuna-Eesti) oli Eesti sõjaväelane, kolonelleitnant (Obersturmbannführer). Paul Vent oli kogenud ja hea juhtimisvõimega rindemees. Vent teenis oma elu jooksul välja nii Vabadusristi kui ka Raudristi.

Elulugu

Vent omandas üldhariduse Tartu Reaalkoolis, kust ta 1917. aastal astus vabatahtlikult Vladimiri sõjakooli. Kommunistide riigipöörde tõttu jäi ta ohvitseriks ülendamata. Vabadussõja tegi kaasa vabatahtlikuna 2. Ratsarügemendi koosseisus, lahingutes ülesnäidatud vahvuse eest ülendati lipnikuks. Vent võttis osa lahingutest lõunarindel, Landeswehri vastuja ja Läti vabastamisel Ta oli pikka aega Ratsarügemendis tegev varustusalal ning tagalaülemana. 1940. aastal oli Vent major.

Teine maailmasõda

Kui Kaitsevägi muudeti Punaarmee 22. Territoriaalkorpuseks, siis nimetati Vent 182. Diviisi (Tartus) tagalaülemaks. Kui diviis saadeti 1941. aastal Pihkva taha, jäi Vent Eestisse ning varjas ennast Otepää kandis kuni sakslaste tulekuni. 1944. aastal juhatas Vent 45. SS-Vabatahtlike Grenaderirügementi. Sakslased ülendasid ta Obersturmbannführeriks. Venti rügement võttis osa lahingutest Vepsküla ja Siivertsi juures. Tihti võitlusväljal viibides sai ta näidata oma oskust operatsioone otstarbekohaselt juhtida. Oma isikliku vaprusega oli Vent kõigile alluvatele eeskujuks. Nende lahingute eest anti Ventile 11. märtsil 1944 üle I klassi Raudrist.

1944. a. aprillist juhatas Vent 45. SS-Vabatahtlike Grenaderirügemendi asemel 47. SS-Vabatahtlike Grenaderirügementi. 14. augustil 1944 sai Vent Võitlusgrupp "Vent" ülemaks ja saadeti Tartu rindele. Võitlusgrupp taganes lahingutega Emajõeni ja jäi seal kaitsele. Tema surma kohta liigub kaks versiooni. Ühe järgi langes ta lahingus 17. septembril 1944, teise järgi tegutses ta Lõuna-Eestis metsavennana ning langes lahingus 1944. aasta novembris.