Piret Voolaid: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
On jaganud trükisõna ja meedia vahendusel laiemale üldsusele teadmisi vanasõnade, kõnekäändude ja mõistatuste kohta, sihiga toetada tänapäevase eesti keele loomingulist potentsiaali ja rikastada sõnavara. Tõsiteaduslike käsitluste kõrval kuuluvad Piret Voolaiu tööde hulka lastele, noortele ja laiemale üldsusele suunatud populaarteaduslikud kogumikud, mängulised kaardipakid sarjast "Head eesti ...", samuti pidevad lühifolkloorialased raadioesinemised, nt Vikerraadio saadetes "Huvitaja" ja "Keelesaade", populaarteaduslikud artiklid ajalehtedes ja ajakirjades.
On löönud kaasa Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudi eesti ja rahvaluule osakonna folkloristika õppekavas, pidanud külalisloenguid folkloori lühivormidest, internetifolkloorist, juhendanud magistrante ja oponeerinud lõputöid.
Ta on olnud mitmete suurte üleriigiliste laste- ja noortepärimuse kogumisaktsioonide korraldaja (nt 2007 - üleriigiline koolipärimuse kogumisvõistlus; 2011 - üle-eestiline lasteaiapärimuse kogumisvõistlus; 2021 - koolipärimuse kogumisvõistlus Kanada eestlastele). Juba aastaidAastaid korraldanud (lasteaia)õpetajatele suunatud koolituspäevi.
 
===Koostatud andmebaasid===
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü