Piret Voolaid: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
({{asenda:Viitamata}} (tekstisisesed välislingid))
Resümee puudub
 
==Töö==
1993. aastal asus tööle Teaduste Akadeemia Eesti Keele ja Kirjanduse Instituudi folkloristika osakonnas vanemlaborandina. Aastatel 2000–2005 oli [[Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond|Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonnas]] assistent, aastatel 2005–2012 teadur. Alates 2011. aastast jakirjade Mäetagused: Hüperajakiri ja Folklore: Electronic Journal of Folklore ülevaatetoimetaja. Aastast 2013 töötastöötab ta Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonnas vanemteaduri ametikohal, alates 2016. aasta aprillist on ta lisaks [[Eesti-uuringute Tippkeskus]]e tegevjuht.
 
==Looming==
Peamised uurimisteemad on folkloori lühivormid (mõistatuste liigiline mitmekesisus ja sotsiokultuurilised kontekstid, vanasõnade kaasaegsed kasutuskontekstidkasutusümbrused), laste- ja noortefolkloor kui ühiskondlike muutuste ja hoiakute indikaator, meediafolkloor, sh interneti sotsiaalmeedia ilmingud, multimodaalsed ja visuaalsed folkloorivormid (nt paröömiline grafiti, piltmõistatused, internetimeemid) kui nüüdisühiskonna sünkreetlised kultuurinähtused. OnTa on spordifolkloristika ehk spordifolkloorile keskenduva uurimissuuna (sportloristika) juurutaja ja arendaja, analüüsides nt dopingufolkloori, spordi rolli identiteedinarratiivide konstrueerimisel.
 
Koostanud mitmeid folkloori lühivormide andmebaase, avaldanud teadusartikleid, toimetanud artiklikogumikke ja ajakirjade erinumbreid.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü